Benim tahminim zaten senin hayatına çok insanın girmediği, öyle olsa neyle yüz yüze geldiğini anlardın diye düşünüyorum. Gizemli zannettiğimiz, dolu olduğunu, arkasında başka değerlerin gizli olduğunu düşündüğümüz adamların, senin yaptığın gibi üstüne gideriz. Kadının doğasında var. Sonra da elimizde birkaç gözyaşı ve vurgun kalır.

İki gün görüştüğün birini kıskanıp kavga etmek, sence mantıklı mı? Daha ortada fol yok, yumurta yokken böyle tatsızlık çıkartırsan, bir ilişkiye geldiğinde neler yapacaksın?

Etrafındaki herkes onun hayatında birden çok kadın olduğunu söylüyorsa, onların sesine kulak vermelisin. Seni seven bu kadar insan, neden yalan söylesin? Bir bildikleri olduğu fikrine katılıyorum. Sen neden inanmıyorsun? Bu hiç olmadık bir durum mu? 2 günde kıskançlıktan kavga çıkartan sen, ikinci yada bilmem kaçıncı kadın olmayı nasıl kabul edeceksin?

Sen onun düşündüğünü sandığın şeyler üzerinden hareket etme. Kendin emin olmadığını düşündüğünü zannederek yola çıkılmaz. Bir erkek, bir kadınla birlikte olmak istiyorsa, bunu yapar. Nasıl gönderip telefonunu aldırmış arkadaşıyla, demek ki isteyince yapıyor.

Bizler, bazen karşımızdaki adamları kafamızda çok büyütürüz. Onu olmadığı şekilde hayal eder, sonra o hayale aşık oluruz. Senin de durumun biraz buna benziyor. Bu adamla bir ilişkin varsa vardır, yoksa yoktur. Bu iş bu kadar nettir. Senin zamanın bu kadar değersiz mi ki, bu adamın canının istediği gibi hayatında at koşturmasına izin veresin?

Sevgili Emel, daha sonra acı çekeceğin olaylar yaşamamak için, öncelikle aklının, sonra da çevrendeki insanların sözlerini dinlemeni tavsiye ediyorum. Belki adamın ciddi bir ilişkisi var, belki evli, bunu sonradan duyup üzülmeni istemem. Adamın illaki bir uzantısı vardır veya senden senin düşündüğün şekilde hoşlanmamıştır. Lütfen biraz silkelen ve kendine gel. Dışarıda mutlaka seni sevecek birileri vardır. Belki de sadece kafanı başka yöne çevirmen gerekiyordu. Bunu kendine takıntı yaptığını kabullen, o adamdan uzaklaş ve hayatınla ilgili daha ciddi olaylara odaklan. İleride pişmanlık duyacağın şeyler yaşamaman dileğiyle….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhabalar,

Öyle biri var ki hayatımda daha önce tanıdığım kimseye benzemiyor. Ne istediğini anlamakta zorlanıyorum. Yine de nedensiz bir şekilde üstüne üstüne gidiyorum belirsizliğin…

Tanımadığım birilerinin fikirlerine ihtiyacım var sanırım. Sizce ne yapmak istiyor?

Arkadaşını  gönderdi aldı numaramı görüşelim diye. Mesajlaştık, konuştuk her şey güzeldi bir 2 gün. Sonra kavga ettik. Kıskandım ben. Çünkü ona özel hislerim vardı. Ama onun suçu yoktu. Hiç kimse ile ilgilenmiyordu yanımda. Benimle yalnız kalmak onu mutlu ediyordu. Bunu hissediyordum, ne kadar gizlemeye çalışsa da. Bana hislerini hiç anlatmak istemedi. Yeri geldi kaçmaya çalıştı. Ama diğer her konuda dürüsttü bence. Bütün arkadaşlarım ondan uzak durmamı, onun bana göre biri olmadığını söylediler. Hatta hayatında birden çok kişinin olduğunu. Bu kadar kişi söylüyor bir bildikleri vardır diyorsunuzdur ama ben inanmıyorum. Bilmiyorum içimdeki his, kalbim kötü olsa da bana karşı olmadığını söylüyor. Bana hisleri olduğunu ama anlatmaya çekindiğini çünkü benim kendimden emin olmadığımı düşündüğünü sanıyorum. Tarafsız bakamıyorum. Soğuk davranıyor artık bana, hatta kötü. Ama ne zaman gece telefonla konuşsak affediyor beni ve aramız düzeliyor. Sonra yine kavga edecek bir şey buluyoruz. Kedi-köpek desek bize yeridir. Genelde kızdığı şey onun yanında bir erkek arkadaşımdan bahsetmem. Kimseyi kabul etmiyor. Ama bir şey olmasına da izin vermiyor. Sert yapılı biraz. Bana karşı kıskanıyor gibi geliyor. Ama emin olmakta zor. Aslında her şey zor. Ama yinede bir yanım git üstüne git diyor. Çünkü benimle konuşurken içinde bir kıpırtı olduğunun farkındayım. O inkar etse de belli ediyor bazen. İstemeden ediyor o da farkına varınca kaçmayı tercih ediyor. Bilmiyorum engelleri var hayatında  anlayamadığım. Bazen bana baktığını fark ediyorum uzun uzun. Ama o inkar ediyor. Sizce ne yapmak istiyor? Ya da sizce ben ne yapmalıyım artık? Hep ben adım atıyorum ama sıkılmaya başladığımı hissediyorum.

Teşekkürler…

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN