Kişiliğinden, hayata bakışından, tavrından, kimliğinden vazgeçecek misin? Evlendikten sonra kapanmaktan bahsediyorsun. Eğer bu senin inancınsa, buna elbette bir sözüm yok. Ancak bunu birisi istiyor diye yapıyorsan, burada bir hata var demektir.

Şimdi kapanmanı, yarın kim bilir başka neleri isteyecek olan erkek arkadaşına ve ailesine, böylesine kendini emanet edecek misin?

Hayattan beklentin nedir? Nasıl bir yaşam seni mutlu edecek? Şimdi sevdiğin bu adamla ve ailesiyle, bir ömür boyu yaşamayı göze alabilecek misin?

Sevgiliyken olaylar biraz pembedir ama konu evlilik olduğunda ve devreye aileler girdiğinde, çok farklılaşacağına emin olabilirsin. Boşanmaların pek çoğunun sebepleri arasında aile sorunları gelir. Şimdi sen, duygularınla hareket edip, her şeyin altından kalkabileceğini zannediyorsun ancak ileride işlerin böyle olmadığını göreceksin. Bu duyduğun aşk, zaman içinde azalacak ve bir sis perdesinin kalkması gibi, bütün olayları daha net görmeye başlayacaksın.

İçine girdiğin labirentten çıkış yolu arayacaksın. Bir de o sırada muhtemelen çocuk yapacaksın. Bu sefer ayrılmak da kolay olmayacak. Kendini, çocuğunu ve aileni, büyük bir sıkıntının içine sürükleyeceksin.

Söylediğin bölgenin erkekleri hem biraz sert, hem de dediğim dedik tiplerdir. Mutsuz olduğunda, ailesiyle senin aranda bir sorun olduğunda, onları haklı görecektir çünkü yetirilme tarzı budur. Çok dikkatli düşünüp karar vermeni istiyorum. Belki de bir profesyonelden yardım almalısınız. Birlikte gidin ve evlilik terapisi görün. Yaşanabilecek sorunların üzerinden daha kolay geçebilirsiniz ve bu terapi senin, gelecekte yaşayacağın olayları göz önüne sermene yardımcı olur.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

okur mektubu


Merhaba benim adım H.,

Bende diğer okuyucularınızdan sadece biriyim,harika yazılarınız var herkesin yüreğinde bir şeyler bulmasını sağlıyor eminim,en azından ben bende öyle oldu..
Sizlere 10 aydır başlayan ve bu 10 ay içerisindeki sorunlardan söz etmek istiyorum ki bana yardımcı olabilesiniz  ………………………………………………………………………………………………………………………………………. …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………