‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak zeytinyağının mucizevi kullanım alanlarını araştırdık. Özenle elde edilen saf zeytinyağı, bakın nasıl güzellik iksirine dönüşüyor! Özel haberimizi hemen okumaya başlayın, zeytinyağının güzelliğe faydalarını öğrenin.

Kuru saçlara bakım yapar

Saçlarınızı kışa hazırlamak için nemlendirmeye ne dersiniz? Haftada iki defa saçlarınıza uygulayacağınız zeytinyağı maskesi, saç diplerini ve uçlarını besleyerek daha çabuk uzamasını sağlar.

Zeytinyağı akneleri temizler

Zeytinyağı akne bulunan bölgelere sürün ve bir hafta boyunca geceleri kullanın. Dilerseniz zeytinyağına bir miktar tuz karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Yoğun nemlendiricidir

Vücut kreminize karıştırdığınız bir miktar saf zeytinyağı banyolardan sonra vücudunuzun nem oranını dengeler ve kış boyu yumuşak olmasını sağlar.

Soğuktan kuruyan dudaklara

Minik kutudaki dudak kreminizin içine birkaç damla zeytinyağı karıştırın ve aklınıza geldiğinde bu kremli karışımı dudaklarınıza uygulayın. Böylece soğuktan çatlamalarını engellemiş olursunuz.

TIKLA OKU: Dudak çatlamasına iyi gelen doğal yöntemler

Sert topukları yumuşatır

Topuklarınızı yumuşatmak için zeytinyağı ile masaj yapın ve ardından yumuşak bir çorap giyin. Bu, topuklarınızdaki çatlakların giderilmesine ve ayaklarınızın yumuşamasına yardım eder.

Tıraş köpüğü yerine kullanın

Tıraş köpüğünüz bittiyse zeytinyağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Zeytinyağı bıçağın kontrollü şekilde kaymasını sağlar ve cildi nemlendirir. Özellikle bacaklar için idealdir.

Zeytinyağının güzelliğe faydalarını öğrendiniz.

TIKLA OKU: Limonla cilt bakımı nasıl yapılır?