Kilo vermek için yoğurt kürü kullandım. Sabah tartıldığımda bir önceki sabaha göre yarım kilo eksik görmek harikaydı! Bu yüzden herkese tavsiye ettim ve hep “günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü” diye anlattım.

Sonrasında, kilomu korumak için yoğurt kürü yapmaya devam ettim. Bugün sizlere, yoğurt kürü ne kadar uygulanmalı sorusuna cevaplar sunuyorum.

Kilo vermek amacıyla yoğurt kürü yapıyorsanız, istediğiniz kiloya ulaşana kadar hafta iki kere kullanabilirsiniz. Bu şekilde, en ideal ve faydalı ölçüdür.

Amacınız kilonuzu korumak veya diyette telafi yapmak ise, haftada bir kere yoğurt kürü yapabilirsiniz. Artık, vermeniz gereken kilo olmadığı için düzenli kullanmanıza gerek yok. İhtiyaç halinde yapabilirsiniz.

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürümü seviyorum!

Ben genellikle yoğurt kürünü, çok fazla yediğim zaman telafi amaçlı yapıyorum. Kaloriler vücudumda depolanıp yağ olmadan, yoğurt kürü sayesinde hemen dışarı atıyorum. Yaşasın hafiflik, yaşasın yoğurt kürü!

Yoğurt kürü yaptığımda günde yarım kilo veriyorum. Karnım dümdüz oluyor 🙂

Bu derece sözünü etmişken, yoğurt kürü tarifini anlatmak isterim:

Akşam yemeğinden iki saat sonra yoğurt kürü yiyebilirsiniz. Tam fayda görmek için, uyuyana kadarki sürede birkaç bardak su içmenizi tavsiye ederim.

Malzemeler,

  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı toz zencefil
  • 1 çay kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı,

  1. Tüm malzemeleri kasede karıştırın.
  2. Akşam yemeğinden iki saat sonra yiyin.
  3. Uyuyana kadar birkaç bardak su için.

Kilo vermek veya form korumak için yoğurt kürü yaparken, dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var.

Maalesef, yoğurt kürü emziren anneler için uygun değildir. Çünkü, içerisindeki baharatlar süte geçip bebeğe alerji yapabilir.

Yoğurt kürünü haftada sadece iki kere yapmalısınız. Daha fazlası yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden, doz aşımı yapmayın.

Uyuyana kadar su içmekten bahsediyorum. Gerçekten çok önemli! Yoğurt kürü sayesinde yanmaya başlayan yağlar, idrar yoluyla vücudunuzdan atılacaktır.