Zayıflama çayları ile kilo verebilirsiniz!

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için zayıflama çayları içebilirsiniz. Damak tadınıza ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçmeniz için zayıflama çayları rehberi hazırladık. Özel haberimizi sonuna kadar okuyup faydalarını ve kullanım yollarını öğrenebilirsiniz.

Başlarken özellikle belirtelim: Günde en fazla 3 fincan bitki çayı içmek uygundur. Daha fazlası, çeşitli yan etkilere sebep olabilir. Bu sebeple, dengeyi iyi kurun. Zayıflayayım derken, sağlığınıza zarar vermeyin.

Zayıflama çayları içerken lezzetini artırmak için limon dilimi, tane karanfil, çubuk tarçın ilave edebilirsiniz.

1. Kuşburnu çayı kilo vermeyi kolaylaştırıyor!

Kuşburnu çayı, C vitamini açısından zengindir. Bu sayede, bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun yağ yakım metabolizmasını çalıştırır. Kahvaltıdan ve akşam yemeğinden 2 saat sonra içebilirsiniz. Hafif mayhoş tadıyla, tatlı isteğinin kesilmesine yardımcı olur.

2. Kimyon çayının yağ yakıcı etkisi kanıtlandı!

Üniversitede yapılan bir bilimsel deney, kimyon çayının yağ yakıcı etkisini kanıtladı. Çalışmaya göre, beslenme ve spora ek olarak her gün bir fincan kimyon çayı içen kişiler, ayda 4 kilo daha fazla yağ yakıyor. Öğle veya akşam yemeğinden 1 saat sonra kimyon çayı içebilirsiniz. Ayrıca, gaz ve şişkinlik problemlerinin çözmesine yardımcı olur.

Tıkla oku: Yağ yakıcı kimyon çayı tarifi

3. Zayıflama çayları arasında en iyisi: Zencefil!

Zencefil, güçlü bir ödem söktürücüdür. Vücuttaki şişkinlik ve toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur. Toz veya taze zencefil kullanarak evde zayıflama çayı hazırlayabilirsiniz. Her ikisinde de yöntem aynıdır: Sıcak suyun içine ekleyip beş dakika demlenmesi için bekletin.

Bilgi: Zencefilin kan sulandırıcı etkisi olduğu için günde bir fincan içmek uygun olacaktır.

4. Yeşil çay içerek doğallıkla zayıflayabilirsiniz!

Yeşil çayın içeriğindeki kafein ve anti oksidan özler, hem kilo vermeyi kolaylaştırıyor hem de hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Güvendiğiniz bir markadan poşet çay olarak veya aktardan tomurcuk yeşil çay alabilirsiniz.

Aklınızda bulunsun: Yeşil çayda kafein olduğu için uykunuzu kaçırabilir.

5. Yepyeni bir lezzet ile zayıflayın: Roobios çayı

Roybos olarak okunan, ülkemizde yeni yeni tanınan bu çay sayesinde sağlıklı zayıflama yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Güney Afrika kökenli Roobios çayı, önce kokusu sonra mineral zengini içeriğiyle sizi fethedecek! Kafein içermeyen roybos çayı, tansiyon ve uyku durumunu etkilemediği için pekçok kişi sağlıklı bir seçenektir.

Zayıflama çayları ve faydalarını öğrendiniz. Kullanım için kendinize bir plan yapabilirsiniz. Örneğin:

  • Sabah uyanmak için yeşil çay
  • Gece rahat uyumak için roybos çayı
  • Emziriyorsanız kuşburnu çayı
  • Ödem sorunu varsa zencefil çayı gibi

Öğrendiğiniz bilgileri kendinizce harmanlayın ve mantık süzgeçinden geçirin. Sizin için en doğru seçimleri yapacaksınız ve zayıflama çayları yardımıyla idealinizdeki kiloya ulaşacaksınız.

Yorum Yapın