Yeni yıl hedeflerinizden biri kilo vermekse, ‘Yüksek Topuklar’ olarak size denenmiş zayıflama çayı tarifi sunuyoruz. Evdeki malzemelerle hazırlanan, tatlı isteğini kesip kalori yakımını hızlandıran zayıflama çayını deneyenler çok memnun kaldı; sıra sizde!

Yağ yakmak, bağırsakları çalıştırmak, tatlı isteğini gidermek gibi zayıflamak için gerekli üç noktaya özellikle yardım eden bu çay, tokluk hissini de artırıyor. ‘Acaba işe yarar mı?’ diye düşünüyorsanız, bir hafta boyunca çayı hazırlayıp için ve doğru söylediğimizi görün!

Her gün için taze hazırlanan zayıflama çayını mataraya ya da şişeye doldurup işe, okula götürebilirsiniz.

Malzemeler,

1 adet elma

1 adet limon

1 tatlı kaşığı karanfil

1 tatlı kaşığı tane karabiber

1 tatlı kaşığı kuru nane

1 tatlı kaşığı toz zencefil

1 tatlı kaşığı yeşil çay

1 adet çubuk tarçın

1,5 litre sıcak su

Çaya

Hazırlanışı,

Bu zayıflama çayı, kaynatarak değil bekletip demlenerek yapıldığı için geceden hazırlayıp sabaha kadar bekletmeniz gerekiyor. Limon ve elmayı yıkayıp kabuklarıyla birlikte dilimleyin. Derin bir kap veya tencereye tüm malzemeleri alıp 1,5 litre sıcak suyu ekleyin. Kapağını kapatıp sabaha kadar bekletin.

Sabah, çayı süzüp bir sürahi veya mataraya alın. Aç karna 2 bardak olmak üzere her ana ve ara öğünden önce 2 bardak içerek yatana kadar çayı bitirin.

Notlar,

Zayıflama çayı tarifinde verilen malzemelerin tamamını aktardan alabilirsiniz. Mutlaka tane karabiber kullanmalısınız, toz karabiber çayı acılaştırır. Limon yerine portakal, mandalina, greyfurt kullanabilirsiniz.

İşinize yarayabilir,

Aşağıdaki haberlerimiz, kilo vermeniz için size yardımcı olabilir; üzerlerine tıklayıp okuyunuz.

Kabızlık için kolay ve etkili çözümler

Kilo veremiyorum ne yapmalıyım?

Mutluluk veren süper yiyecekler