Çoğu kadın, sabahları yarım saat daha fazla uyuyabilmek için makyaj yapmadan çıkıyor. Hatta daha da üşenip cilt bakımını bile atlıyor. Sizlere, yoğun tempoya rağmen, cilt bakımına ve makyaja zaman ayırmanızı sağlayacak öneriler sunuyoruz. Zamanı olmayanlara makyaj önerilerini öğrenmek için Yüksek Topuklar ekibi olarak hazırladığımız haberimizi hemen okumaya başlayın!

Dudaklarınızı geceden nemlendirin!

Kuruyan ve çatlayan dudaklar sağlıksız ve kötü bir görünüme yol açar. Ruj istediğiniz gibi durmaz, bu nedenle makyajdan önce dudaklarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz. Sabahları zamanınız azsa, nemlendiricinizi geceden sürüp yatın. Böylece, gece boyunca dudaklarınızda meydana gelen bu nem kaybını engellemiş olursunuz ve sabahları yumuşacık dudaklar elde edersiniz.

Göz altı morluklarını yok edin!

Uyku düzensizliği, yorgunluk gibi nedenlerden meydana gelen göz altı morluklarını kapatmak çok zamanınızı alabilir. Az zamanda bu morluklardan kurtulmak için, temiz cilde peçeteyle sardığınız buz küplerinizi uygulayabilirsiniz. Böylece, göz altlarındaki halkalar hafifleyecektir. Buzu doğrudan uygulamamaya ve yuvarlak hareketlerle gezdirmeye dikkat edin. Çünkü, göz çevresi çok hassas bir bölgedir.

Göz altı morluklarını geçiren doğal yöntemleri öğrenmek için tıklayın!

Farlarınız daha kalıcı olsun!

Bazı farlar, yoğun uygulanmasına rağmen istenen etkiyi vermez. Daha kalıcı far uygulaması için, far sürmeden önce göz kapaklarınıza far bazı uygulayabilirsiniz. Böylece, hem üründen hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Kuruyan rimellere etkili çözüm!

Makyaja vaktiniz olmadığı için uzun zamandır kullanmadığınız rimeliniz kuruyabilir. Bu da, makyaja ihtiyacınızın olduğu bir sabah sizi hayal kırıklığına uğratır. Çözüm basit! Kuruyan rimellerinizin kapaklarını sıkıca kapatın ve yaklaşık 35 saniye sıcak suda bekletin. Böylece, kuruyan rimelinizi birkaç kez daha kullanabilirsiniz.

Takma kirpik istiyorsanız…

Takma kirpik kullanmak istiyorsunuz, ama bunun için fazla zamanınız yok. O halde işinize yarayacak harika bir önerimiz var! Takacağınız kirpiğin büyüklüğüne göre parçalara ayırın ve bu şekilde tek tek takmayı deneyin. Böylece, daha rahat ve hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca, yapışkanı kirpik diplerinize daha iyi yerleştirirsiniz.

Kusursuz kirpikler için…

Kirpiklerinizin daha kıvrık olması için, kirpik kıvırıcısını saç kurutma makinesiyle hafifçe ısıtın ve kirpiklerinizi kıvırın. Bir kat maskara uyguladıktan sonra, üzerine kulak çubuğu yardımıyla biraz bebek pudrası sürün. Son olarak, ikinci kat maskarayı uygulayın. Böylece, kirpikleriniz daha dolgun, kıvrık ve uzun görünecektir.

Kırılan pudraları onarın!

Kırılan pudraları onarmak için, kırık parçaları pudra kutusunda toplayın ve üzerine bir damla alkol dökün. Çay kaşığı yardımıyla macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra aynı kaşıkla ürünün üzerini düzleştirin. Bu yöntemi akşamdan gerçekleştirirseniz, sabah pudranızın eskisi gibi olduğunu göreceksiniz.

Allık yerine balm uygulayın!

Sabahları makyaj için fazla zamanınız yoksa, solgun ve yorgun görünümünüzü pembe tonlarında bir balmla giderebilirsiniz. Dudak ve yanaklar için olan balmı, parmak uçlarınızla kolayca uygulayabilirsiniz. Böylece, hem doğal bir görünüm elde edebilir hem de tek bir ürünle harikalar yaratabilirsiniz.

Mat ruja ihtiyacınız varsa…

Parlak rujlardan sıkıldınız ancak elinizde istediğiniz tonlarda mat ruj yok! Bu durumda, parlak rujunuzu matlaştırabilirsiniz. Rujunuzu uygulayın daha sonra üzerine ince bir peçete koyun. Peçete üzerinden, fırça yardımıyla az miktarda transparan pudra uygulayın. Bu yöntemle, mat görünümlü bir ruj elde edebilirsiniz.

Kırmızı ruj sürerken…

Kırmızı ruj sürmek oldukça zordur. Kırmızı rujunuzu uygulamadan önce, dudaklarınızı iyi nemlendirdiğinize emin olmalısınız. Rujunuza uygun bir dudak kalemi seçin. Eğer, aynı tonlarda dudak kaleminiz yoksa rujun sivri tarafıyla dudaklarınızı çerçeveleyin. Böylece, dudak hatlarınız daha belirgin hale gelecektir. Ruju sürdükten sonra taşan kısımları kapatıcıyla düzeltebilirsiniz.

Zamanı olmayanlar için makyaj önerilerini öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımız:

Far sürerken dikkat edilmesi gerekenler

Az makyajla muhteşem görünmenin püf noktaları

Ruj sürerken yapılan hatalar