Uzun mezuniyet elbiseleri 2015

Yüz şekline göre saç modelleri

Her an harika görünmek için yüz şekline göre saç modelini seçmeniz gerekir. Kare, oval, uzun ve ince yüzlere özel önerilerimizle size en çok yakışacak saç modelini bulabilirsiniz. Ayrıca, her yüz şekline yakışacak romantik saç modeli yapımını videoda izleyebilirsiniz.

  • Yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri

Eğer yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, çene hizanızdan başlayan katlı kesimler yüzünüzün genişliğini gizlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca saçlarınızın üst kısımlarının basık durmaması da yüz hatlarınızın ön plana çıkmaması açısından oldukça önemli. Yani eğer yuvarlak hatlı bir yüze sahipseniz, düz ve basık modeller yerine katlı, hafif hacimli duracak saç modellerini tercih etmelisiniz.

  • Oval yüz şekline göre saç modelleri

Eğer oval yüz tipine sahipseniz çok şanslısınız çünkü neredeyse tüm saç modelleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sadece kafa şekliniz çok düzgün değilse, kısa kesim saç modelleri, kafa şeklinizi ortaya çıkaracağı için size yakışmayabilir.

uzun-abiye-elbiseler

  • Uzun yüz şekline göre saç modelleri

Eğer uzun yüz tipine sahipseniz, kısa saç modelleri sizin için çok daha uygun olacaktır. Uzun düz saçlar yüzünüzün çok daha uzun görünmesine neden olacağı için sizin çene hizasında başlayan katlı kesimleri ya da bob kesim gibi saç modellerini tercih etmeniz gerekecektir.

  • Kare yüz şekline göre saç modelleri

Eğer kare yüz tipine sahipseniz, kısa ve geometrik kesimlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Hafif dalgalı kullanabileceğiniz saç modelleri, yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatacaktır. Ayrıca çok yoğun olmayan kakül modelleri de size yakışacaktır.

  • Kalp yüz şekline göre saç modelleri

Eğer kalp şeklinde bir yüze sahipseniz alın kısmınız geniş demektir. Saç modelinizi seçerken bu bölgeyi kamufle edecek modeller seçmelisiniz. Dolayısı ile şakaklarınızdan başlayan katlar ya da kaküller sizin için çok uygun olacaktır. Katlarınızı içe kıvrımlı kullanmanız da yüzünüzün üst ve alt kısmının orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Her yüz şekline yakışacak örgü saç modelini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.