Yüzde çıkan tüyler, estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur. Makyajla bile kapanmayan bu tüylerden kurtulmanın yollarını sizler için araştırdık. Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir, öğrenmek için özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları nelerdir?

Vücudunuzdaki tüylerden ağda, jilet ya da epilasyon yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Ancak, bu yöntemler yüzde bulunan tüyler için uygun olmayabilir.

Yaz aylarıyla birlikte güneş kendini daha çok göstermeye başladı. Yüzdeki tüyler de haliyle iyice belirgin bir hal alıyor. İşte tam da bu yüzden sizlere, yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanız için çözüm önerileri sunuyoruz.

Tüy almak için en etkili ve pratik yöntemlerin başında cımbız geliyor. İyi bir cımbız ve büyük bir aynayla yüzünüzdeki tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak bunu yaparken canınız normalden biraz daha fazla yanabilir. Cımbızdan sonraki yöntem epilatördür. Epilatör yardımıyla yüzünüzdeki tüylerden kısa sürede yok edebilirsiniz.

Yüzünüzdeki tüylerden acısız bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, tüy dökücü kremlerden faydalanabilirsiniz.

Sir ağda yöntemi de kadınların istenmeyen tüyler için en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelir. Sir ağda ile alınan tüyler, hem uzun süre sonra çıkar hem de zaman içerisinde incelerek tamamen yok olur.

Yüzdeki tüyler için bitkisel çözüm

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için en etkili çözüm lazer epilasyon yöntemidir. Saydığımız bu yöntemlerin dışında, bitkisel çözümlerle de yüzünüzdeki tüyleri yok etmeniz mümkün. İşte yüzdeki tüyler için 2 etkili çözüm…

Leblebi tozu maskesi

Malzemeler,

  • 1 yemek kaşığı süt kreması
  • 2 yemek kaşığı leblebi tozu
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 2 çay kaşığı süt

Yapılışı,

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine koyun. Yumuşak bir kıvama gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika kurumasını bekleyin. Temiz bir lif ile maskeyi yüzünüzden çıkartın. Eğer yüzünüzdeki tüylerden tamamen kurtulmak istiyorsanız bu maskeyi haftada 3 kez uygulamalısınız. Bu maske aynı zamanda, cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmanızı ve cilt renginizin açılmasını sağlayacaktır.

Mısır unu maskesi

Malzemeler,

  • 1 adet yumurtanın akı
  • 1 çay kaşığı şeker
  • 1 çay kaşığı mısır unu

Yapılışı,

Bir kap içerisinde tüm malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yollarını öğrendiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Tüy dökücü krem nerelerde kullanılır?

Tüy dökücü kremler zararlı mı?

Acısız ağda nasıl yapılır?