Kaküllü saçlar bu sezon oldukça popüler! Peki, kakül modelinizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Hangi yüz şekline hangi model kakülün yakışacağını “Yüksek Topuklar” ekibi sizler için yazdı. Saçlarınızda ufak bir değişiklik yaparak, havanıza hava katmak istiyorsanız, yüz şekline göre kakül önerileri özel haberimiz tam size göre!

Saçlarınıza havalı bir dokunuş: Kakül

Saçlarınızın uzunluğuna dokunmadan, görünümünüzde farklılık yapmak istiyorsanız kakül çok ideal bir seçenektir. Ama bu farklılığı yaratırken, yüz şeklinize göre bir kakül modeli seçmezseniz, istemediğiniz bir görünümle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, yüz şeklinizi iyi tanıyıp kakül modelinize ona göre karar vermeniz, sizi mutlu edecek sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır. O halde, yüz şekillerine uygun kakül modellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekli için kahkül modeli

Yuvarlak bir yüze sahip çoğu kadın, yüzünü daha köşeli veya oval göstermek ister. İşte tam da bu yüzden yüzünüze uygun kestireceğiniz kakül, sizin isteğinizi karşılayacaktır. Yuvarlak yüzler için en ideal kakül modeli, sık ve parça şeklinde olandır. İddialı bir kesim olduğu için ayrıntılara özen göstermeniz gerekiyor. Eğer tutam tutam, ayrılan bir kakül modeli tercih ederseniz, bu sizin gibi yuvarlak yüzlüler için uygun olmayabilir.

 

Kalp şeklindeki yüz şekli için kakül modeli

Geniş alınlı, küçük çeneli kadınlar için tabir edilen yüz şekli, kalptir. Daha çok asimetrik bir şekle sahip olan kalp şeklindeki yüz, doğru kakül modeli seçerseniz çok daha havalı bir hale gelebilir. Alın ve çenenin orantısızlığını azaltmak adına bol katlı bir kesim tercih etmelisiniz. Aynı zamanda, alın hizasından uzun olan ve yana doğru alınan kaküller, alnınızın daha dar görünmesini sağlayacaktır.

 

Oval yüz şekli için kakül modeli

Oval bir yüze sahipseniz, diğerlerine nazaran biraz daha şanslısınız demektir. Hemen hemen her kakül tipini rahatlıkla kullanıp, kendinize yakıştırabilirsiniz. Ancak, yine de unutmamanız gereken bazı konulara değinmemiz gerekecektir. İdeal bir kakül istiyorsanız bu, kaş ve kirpiklerin arasında olmalıdır. Böylece, kakülünüzü hem düz hem yana ayrılmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Küt bir kakül kullanmayı tercih ederseniz, yüzünüzün en belirgin özelliklerini ortaya çıkararak, kendinize iddialı bir görünüm kazandırmış olacaksınız.