Yüz şekline göre allık nasıl sürülür?

sasiran_kadin

Yüz şekline göre allık sürmek gibi temel makyaj tekniklerini öğrenirseniz, doğal ve büyücüleri sonuçlar elde edebilirsiniz. Uzun, yuvarlak, oval gibi farklı yüz tiplerine göre allık sürmenin püf noktalarını anlatıyoruz; okuduktan sonra hemen uygulayın!

Uzun yüze allık nasıl sürülür?

Allığınızı elmacık kemiklerinizden başlayarak gözlerinizin başladığı noktaya kadar yumuşakça sürün. Böylece yanaklarınız daha küçük görünecek bu da yüzünüze daha ufak bir görünüm kazandıracaktır. Eğer çeneniz de öne doğru çıkıksa yahut uzunsa çenenize de allığınızdan bir parça sürebilirsiniz. Bu çenenize daha yuvarlak ve yumuşak bir görünüm verecektir.

Yuvarlak yüze allık nasıl sürülür?

Makyaj yaparken dikkat etmeniz kurallardan biri, yüz şeklinizi belirleyip renk ve uygulamayı buna göre gerçekleştirmektir. Allığınızı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürmelisiniz. Böylece yüzünüz olduğundan daha uzun gözükecektir. Bu da size yüzünüze daha ince bir görünüm kazandırır.

guzel-makyaj-2

İnce yüze allık nasıl sürülür?

Yorgun görünümü gidermeye ve cilde anında canlılık kazandırma özelliğiyle allık, en güzel makyaj malzemelerinden biridir. Allığınızı elmacık kemiklerinden yanağınızın ortasına kadar sürerseniz yüzünüz daha yuvarlak görünecektir. Böylece daha yumuşak hatlara sahip olursunuz.

Kare yüze allık nasıl sürülür?

Öncelikle tıpkı ince yüzler gibi allığı elmacık kemiklerinizden yanaklarınıza kadar sürmelisiniz. Ardından daha ince uçlu bir allık tercih ederek hafifçe elmacık kemiklerinden şakaklara çıkarsanız yüzünüzün ifadesi yumuşayacaktır.

ebru-eski-halleri-banner

2 Yorum

  1. allık benim için de makyajın önemli bir parçası özellikle akşamları dışarı çıkarken. gündüz pek tercih etmiyorum. renkler konusunda genelde kararsız kalıyorum. sizce bronz renkli allıkları kışın mı yazın mı daha çok tercih etmeliyiz? ben esmer tenli bir bayanım. cevaplarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  2. [b]Merhaba Fatmagül Hanım,

    Bronz allıklar esmer tenliler için harika bir seçim. Allığınızı hem yazın hem kışın kullanabilirsiniz. Ten renginizin daha da bronzlaştığı yaz günlerinde allığınızı kalın uçlu allık fırçanızla çenenize ve burnunuza da hafifçe uygulayarak allığınıza pudra işlevi de kazandırabilirsiniz.

    Allık renginizi mevsimden ziyade ten renginizi gözeterek yapmanızı tavsiye ederim. Ancak yaz aylarında bronz, kahve ve pembe karma tonlarının yer aldığı çok renkli allık topları tercih ederseniz makyajınıza canlılık gelecektir. [/b]

Yorum Yapın