balayi-nerede-yapilir

Evlilik hazırlıkları yaparken çok yoruldunuz ama sizi bekleyen muhteşem bir balayı var! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizlere yurtdışında balayı için romantik öneriler hazırladık. Aşkı, tutkuyu güçlendiren bu şehirlerden birbirinize daha çok bağlanarak döneceksiniz!

Bilirsiniz ki, bazı şehirlerin sokaklarında dolaşırken, romantizmin fark etmeden ruhunuza işlediğini görürsünüz. En sert kalpleri bile yumuşatan aşkın şehirlerine yolculuk yapın.

Roma

Romantizme adını veren şehir… Aşıkların koruyucusu Aziz Valentine’in yaşadığı şehir burasıdır. Kleopatra’nın şehre büyük girişini yaptığı Tiber Nehri… Roma’nın en eski yapılarından Pantheon’un yağmur altındaki görüntüsü ve gece manzaraları… Roma, balayında şeçilecek en romantik şehirler sıralamasında ilk sırlardadır.

Paris

Büyük ve sonsuz gibi duran bulvarlar, filmlerde genç çiftlerin öpüştüğünü gördüğünüz o muhteşem köprüler, sokak kenarlarında kafeler, sokaklarda duyacağınız muhteşem Fransız şansonlarıyla, Paris aşıklar için vazgeçilmez bir simgedir. Picasso, Lautrec, Montmarte, Oscar Wilde ve Marcel proust gibi ünlü isimlerin burada yaşamasına şaşmamak gerekir.

en-yeni-gelinlik-modelleri

Venedik

Tarihteki adı La Serenissima olan Venedik, kanalları ve gondollarıyla aşık labirenti gibidir. Sisli sabahlar, erken başlayan geceler, kanal sularında bir gelin edasıyla salınarak gezinen gondollarıyla bu şehir romantizmi doruklarda yaşamanızı sağlar. Aşıklar prensi Kazanova’nın bir süre Dükalık Sarayı’nda kapatıldığını biliyor muydunuz?

San Francisco

Eski siyah beyaz filmlerin nostaljisini içinde yaşatmaya devam eden bu özel şehirde, keyifli bir balayı geçirebilirsiniz. Kızıl bir gün batımında Golden Gate Köprüsü’nün görüntüsünü, tepeler üzerine kurulmuş şehrin yokuşlarında gezinen antika tramvayları, Victoria dönemi malikaneleriyle, romantik şehirler listesine girmeye hak kazanır.

gelinvedamat

Rio de Janeiro

Yemyeşil dağlar, tropik dalgalar, beyaz kumlar ve Rio karnavalının renkli görüntüleriyle, aşkın merkezleri arasında yerini alır Rio de Jenario. Samba ritimleriyle coşan eski mahallelerde sokaklarda dansın ritmine kendinizi kaptırabilir, Santa teresa’nın bohem sokaklarında el ele uzn yürüyüşler yapabilirsiniz. Guanamara Körfezi’ni teleferikle Sugar Loaf’un tepesine çıkarak seyredebilirsiniz.

Prag

Binlerce kulesi şehir semalarında yükselen Prag, sanki insanı aşka davet eder. Şafak vaktinde sisler içinde Charles Köprüsü… Etrafı mücevherler gibi süslenmiş Barok evleriyle sarılı Vlatava Nehri… Peri masallarından fırlamış gibi duran Prag şatosu… Eski şehrin labirent gibi sokaklarındaki gizem ve ihtiras… İşte Prag’da romantizm….

Melek tarotu