Mektubunda kendinle ilgili bilgi vermemişsin ama yaşının daha çok genç olduğunu tahmin ediyorum. Hem kendini arıyorsun, hem sevgi arıyorsun, hem yolunu şaşırmışsın, hem yanlış yapmaya çok müsaitsin. Sana nereden başlamalı anlatmaya bilemedim.

Benim güzel kardeşim, sevgi zorla alınmaz. Hepimiz sevilmeye ihtiyaç duyarız, hatta buna muhtacızdır. Ancak bunu başkalarına baskı yaparak elde edemeyiz. Sevgi, şartlara ve baskılara uymayan, tam tersi özgür bırakıldığında yeşeren bir duygudur.

İçinde bulunduğun dönem, ruhsal olarak belli ki seni zorluyor. Ancak ruhundaki fırtınalardan kurtulamazsan, bundan sonra seçeceğin yollar seni daha fazla batağa itecektir. Biliyorum birini seviyorsun, aşıksın ama hayat bundan ibaret değil. Şu anda yaptıklarının sana çok mantıklı geldiğini de biliyorum ama lütfen sözlerime güven; bunlar çıkış yolu değil. Senin gitmek istediğin tarafa gidecek tren yok, sen bilet arıyorsun.

Sevgili kardeşim, muhtemelen ailenle de aranda büyük sorunlar var. Sevginin kaynağı olması gereken yer ailedir. Bizler sevginin, sevmenin nasıl olduğunu ilk onlardan öğreniriz ve bu aklımıza maalesef yanlış da olsa bu şekilde kazınır.
Hayat çok uzun bir yolculuk ve sen yanlış yapmaya çok yakın yerden yürüyorsun. Sana sayfalar boyu anlatacağım şeyler var ancak ne kadarının sana geçeceğini inan bilmiyorum. Kendini dışarıdan göremeyeceğin için, dışarıdan bakan gözlere güvenmelisin. Büyük bir boşluğun içindesin, çırpındıkça daha çok batıyorsun. Eğer ailende güvenebileceğin, seni anlayacağına inandığın biri varsa, lütfen onunla iletişime geç. Yardıma ihtiyacın var. Profesyonel olarak yardım almalısın. Eğer çevrende kimseye güvenemiyorsan, bulunduğun şehirdeki devlet hastanesinin psikiyatri bölümüne git. Yaşadıklarını anlat. Onlar sana destek olacaktır.

İnsanın kendini araması ve bulması, çok zor bir yolculuktur. Sen de bu süreçtesin ve sevdiğini düşündüğün kişiye düşmemek için tutunmaya çalışıyorsun ama hem yöntemin yanlış, hem tavrın yanlış. Hayatını başkalarının hayatlarına zincirleyerek geçiremezsin. Kendi yolunu çizmeli ve gelecekteki mutlu hayatın için şimdi derin bir nefes alarak adım atmalısın. Bu hamilelik olayı da gerçekse, aile büyüklerinden birinden mutlaka yardım almalısın. Ben elbette bu şartlar altında bir çocuk doğurmanı tavsiye edemem çünkü sağlıklı kararlar alamadığını düşünüyorum.

Yardım almaktan çekinme, bazen ayağa kalkmak için duvara tutunup destek almak gerekir. Lütfen kendin için, hayatın için doğru olanı yap ve geleceğini karartacak hareketlerde bulunma. Güneşin yolunu aydınlatmasını ve sana derin bir bilinç kazandırmasını diliyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


Okur mektubu

Sevgilimle ne yapmalıyım? İki yıldır beraberiz birlikte olduk ve hamile olduğumu söyledim, hemen aldır dedi. Ardan zaman geçti intihar ettim, beni hastaneye kaldırdı, aradan zaman geçti artık beni aramıyor… Sadece tek istediği çocuğu ne yap, ne et aldır. Zaman geçsin seni istemeye geleceğiz dedi…