Viking Temizlik ve Kozmetik, geliştirdiği “Konsantre Yumuşatıcı” ile çamaşırların yumuşacık olmasını ve mis gibi kokmasını sağlıyor. Sensitive, Fashion ve Beauty olmak üzere üç çeşidi bulunan yumuşatıcı, 720 ml ve 1500 ml’lik ambalajlarda satışa sunuluyor.

Kalıcılığı artıran ve Viking Temizlik ve Kozmetik’in ilk kez bu ürünü için kullandığı teknoloji sayesinde Konsantre Yumuşatıcı çok etkili oluyor. Dünyaca ünlü uzmanlar tarafından geliştirilen esanslar ise parfümleri aratmıyor. “Mikro kapsül parfüm” teknolojisiyle üretilen yumuşatıcı, her dokunuşta yenilenen muhteşem kokusu ve sağladığı eşsiz yumuşaklık ile fark yaratıyor. Kuru çamaşırda bile sürtünme ile patlayan mikrokapsüller, tekrar aynı kokuyu vererek uzun süre kalıcılık sağlıyor. İnsan sağlığına da duyarlı bir ürün olan Viking, tüm yumuşatıcı varyantlarının bağımsız laboratuarlar tarafından onaylandığı marka.

Ürün gamını sürekli geliştiren Viking, düzenlediği satış kampanyalarıyla da tüketiciye ekonomik ürünler sunuyor.

Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş

Kuruluşu 1970’li yıllara dayanan ve Avcı Kimya olarak faaliyetlerine başlayan Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş ilk üretimine, 1980 yılında kristal çamaşır sodasıyla başladı. Firma, 1990’larda ürün çeşitliliğini artırdı ve adını Viking Temizlik olarak değiştirdi. Günümüzde yıllık 214 bin ton üretim kapasitesine ulaşan firma, birçok büyük perakende grubu için özel üretim (private label) yapıyor. Türkiye’de bulaşık makinesi jel deterjanının ve itici gaz içermeyen oda kokusunun ilk yerli üreticisi olan Viking, Dünya Markalar Kulübü’nün düzenlediği uluslararası yarışmada kazandığı “Sektöründeki En İstikrarlı Gelişen Marka” ödülü gibi pek çok başarıya imza atmış bir firma. Bulaşık Grubu, Çamaşır Grubu, Genel Temizlik, Kişisel Bakım, Oda Parfümleri, Yer Temizleyiciler ve Endüstriyel Ürünler kategorilerinde üretim yapıyor.