Cildinizin her daim mükemmel yumuşaklıkta olmasını ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken basit ama etkili yöntemler var! Cildinizi pürüzsüz ve parlak tutmak için, sizlere sunduğumuz ipuçlarını alışkanlık haline getirin. Yüksek Topuklar ekibi olarak, yumuşacık bir cilt için ipuçları veriyoruz.

Ölü hücrelerden kurtulun!

Ölü hücreler, cildinizin yumuşacık olmasını engeller. Cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri, bu ölü hücrelerden kurtulmaktır. Yüzünüze düzenli olarak peeling, vücudunuza da kese yaparak ölü hücrelerle vedalaşabilir, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu iki uygulamayı, haftada bir ya da iki kez yapmanız yeterli olacaktır.

Duştan sonra nemlendirin!

Duştan sonra cilt ekstra kuruluk yaşar. Bu nedenle, duş sonrası nemlendirici uygulamak kuru cilt ve pul pul dökülen ciltle vedalaşmanıza yardımcı olur. Nem, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin olmazsa olmazıdır. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi yanınızdan ayırmamanızda fayda var.

Bakım yağlarından faydalanın!

Sivilceye meyilli bir cildiniz yoksa, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirdikten sonra, nemi cilde hapsetmek için yağ ile nazikçe masaj yapın. Bu uygulamayı alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde, cildinizin pamuk gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Güneş koruyucusunu unutmayın!

Güneş koruyucu krem, cildin her zaman ihtiyaç duyduğu bir üründür. Güneş ışınları, cildi kurutur. Lekelere ve pürüzlü bir görünüme neden olur. Bu nedenle, güneş kremlerini yalnızca yazın plaja giderken değil günlük yaşamınızda da kullanmanız gerekir. Yaz-kış güneş kremi kullanmak, yaşlanmayı geciktirir.

Sağlıklı yaşamı benimseyin!

Stres, sağlıksız beslenme gibi alışkanlıklar, cilt yapısını bozar ve cildi kurutur. Cilt üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Yapılan sağlıksız diyetler, hormonlarda değişime, bunun sonucunda da ciltte problemlere neden olur. Besin değeri yüksek yiyecekler tüketmeye ve bol su içmeye özen gösterin. Yoğun stres altındaysanız, kendinize küçük molalar verin. Yoga veya pilatese başlayabilirsiniz. Uzun süre kapalı ortamlarda durmamaya gayret edin. Açık havada yürüyüşler yapın ve derin nefesler almaya çalışın.

Yumuşacık bir cilt için ipuçlarını öğrendiniz. Sizlere sunduğumuz bu ipuçlarını düzenli olarak uygulayın. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde merhaba deyin!

Yüksek Topuklar öneriyor:

Cilt bakımında argan yağı kullanın!

C vitaminiyle cildinizi güzelleştirin!

Güzel bir cilt için bu alışkanlıklardan kurtulun!