Yorgunluk ve halsizlikten kurtulmak istiyorsanız, size özel 3 doğal reçetemiz var. Hayat kısa, her günü enerji dolu yaşamak lazım! En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak tavsiyelerimizi sizinle paylaşıyoruz. Haydi, hemen başlayalım!

Tarçının iyileştirici gücünü hissedin!

Tarçın, hem kokusu hem özleriyle yorgunluk giderici şifalı bitkilerden biridir. Kendinizi halsiz hissettiğinizde, tarçın koklamak bile enerjinizi yükseltecektir. Daha güçlü etki için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Tarçınlı Türk kahvesi için: Bir tatlı kaşığı Türk kahvesi, yarım çay kaşığı toz tarçın ve bir Türk kahvesi fincanı suyu karıştırıp cezvede pişirin. Afiyetle ve şifa niyetine kahvenizi için. Kafein ve tarçının uyarıcı etkisiyle, kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.
  • Tarçınlı detok suyu için: Geceden bir litre oda sıcaklığında suya bir adet çubuk tarçın ekleyin. Ertesi gün, saat başı bir bardak tarçınlı detoks suyu için. Bu doğal reçete hem enerjinizi yükseltir hem de tatlı isteğinin kesilmesine yardımcı olur.

Mis kokulu tütsüler yakıp rahatlayın!

Kokular, beynimizdeki haz noktalarını uyarıyor. Kendimizi daha huzurlu ve dinç hissetmemizi sağlıyor. Evde veya ofiste, sizi mutlu eden kokulardan birine sahip tütsü yakın. Güzel kokular ortamı kapladıkça mutluluk seviyeniz yükselecektir.

Özellikle vanilya, sandal ağacı, karamel gibi kokular daha mutlu ve enerjik olmayı sağlıyor. Aklınızda bulunsun.

Himalaya tuzuyla enerji depolayın!

Doğanın sunduğu mucizelerden biri, Himalaya tuzudur. Özellikle, banyo suyuna ekleyip kullanırsanız negatif enerjilerden arınmaya yardımcı olur.

İnce çekilmiş Himalaya tuzunu, banyo sırasında kol, bacak ve karın bölgesine yumuşacık hareketlerle masaj yaparak sürün. Kan dolaşımı hızlanır, cildiniz daha yumuşak olur ve kendinizi daha enerjik hissedersiniz.

Yorgunluk giderici 5 süper önerimiz daha var!

Yorgunluktan kurtulmak için kan değerleri testi yaptırmanız iyi olur. Belki, demir veya B vitamini eksikliği nedeniyle bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Uykusuz kalmak, yorgunluğa sebep olur. Gece erken uyuyup sabah erken uyanma alışkanlığı kazanın. Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız, meditasyon yapabilir veya doktorunuzun önerisiyle melatonin kullanabilirsiniz.

Farkında olmadığımız, en önemli yorgunluk sebebi vücudun susuz kalmasıdır. Her gün 3 litre su içmeye çalışın. Bu sayede enerji seviyeniz yükselirken, kilo kontrolü yapmak daha kolay olacaktır.

Güne kahvaltı yaparak başlayan kişiler, kendilerini daha enerji dolu hissediyor. Sabah, doyurucu besinlerle güzel bir kahvaltı yapın. Zamanla, yorgunluk seviyesi azalacaktır.

Enerji veren çörek otu yağı, nar çekirdeği yağı, Hindistan cevizi yağı gibi besin takviyeleri kullanabilirsiniz. Özellikle, kahveye eklenen bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı enerjinizi yükseltecektir.

Tüm bunları nereden biliyoruz?

Yüksek Topuklar ekibi olarak, size sunduğumuz tüm tavsiyeleri biz de deniyoruz. Çok yoğun çalışmamıza rağmen, yorgunluk giderici yöntemler sayesinde kendimizi daha enerjik hissedebiliyoruz.