yorgun-gozler-bakim

Güzel ve etkileyici görünmenin sırrı gözlerde saklıdır. Eğer etrafa bakarken gözlerinizin içi gülüyorsa, çekim alanınıza herkesi çekebilirsiniz. Bazen gözleriniz yorulur ve enerjiniz düşer, solgun görünürsün. Merak etmeyin, en yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak yorgun gözler için ne yapmalı diyenlere süper etkili önerilerimiz var.

Salatalık dilimleri kullanın

Canlı bakışlara sahip olmak, göz çevresi sorunlarını gidermek için bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Annelerimizin güzellik sırlarından biri olan salatalıkla göz bakımı, size de yardımcı olacaktır. Gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştireceğiniz salatalık dilimlerini 15-20 dakika kadar bekletmeniz gözlerinizi ferahlatacaktır.

Pratik bilgi: Salatalık dilimlerini birkaç dakika buzlukta bekletip uygulayın, gözleriniz anında canlanacaktır.

Yeşil çay poşetlerini deneyin

Form korumak için içtiğiniz yeşil çayın poşetlerinde bile fayda var! Artık çay içince poşetini atmayın, göz bakımı için kullanın. Düzenli yeşil çayla bakım sayesinde gözaltı torbaları ve kararmalar için harika bir çözüm olacaktır.

Göz bakım kremi kullanın

Vücudumuzdaki en ince deri tabakasına sahip olan gözlerimiz en çok bakım gerektiren bölgelerimizden biridir. Her sabah ve her akşam gözlerimize cilt tipimize ve yaşımıza uygun bir göz kremi sürmekte fayda var. Bu sayede yorgun gözler sorunu büyük ölçüde çözülebilir.

Buzlu suyla canlandırın

Buzlu suyla yorgun gözleri canlandırmak kolaydır. Göz altlarınızı narince buzlu suyla yıkamanız yahut ince bir beze sarılı olan bir buzu gözlerinin altında hafifçe gezdirmeniz göz altı torbalarınızın toparlanmasına ve göz altlarınızın daha diri bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Düzenli uykuyla iyileşin

Elbette yoğun hayat temposunda istediğimiz ölçüde düzenli uyuyamıyoruz ama bunu iyi bir alışkanlık olarak edinebilirsiniz.Her gün kesintisizce 6-8 saat arasında uyumamak vücudumuzda en çok gözlerimizi yıpratıyor. Gözlerimizin gerçek sağlığına kavuşması için tamamen karanlık bir odada günlük ihtiyacımız kadar uyumaya özen göstermeliyiz. Vücudumuzun kendini en iyi uyurken yenilediğini unutmayın!

guzellik banner