Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi kültürü ile yoğrulan Konya mutfağının birbirinden eşsiz lezzetleri Ovalı Konya Mutfağı’nda İstanbullular ile buluşuyor. Konya Mutfağı’nda çok önemli yeri olan Etli Ekmek, Mevlana Pide, Bıçakarası Pide, Bamya Çorbası , Konya Fırın Kebabı, Konya Tirit Kebabı OVALI KONYA MUTFAĞI’nın en çok beğenilen ve tercih edilen yemekleri…

Ayrıca canınız ailecek sıkı bir kahvaltı yapmak istiyorsa, Ovalı Konya Mutfağı; Serpme Usulü Konya Kahvaltısı ile her daim sağlık her daim sağlıklı ve alternatif lezzet garantisi veriyor.

Zengin seçeneklerden oluşan kahvaltıda yok yok. Konya Yöresinde yaygın olarak kahvaltıda sunulan patatesli, kıymalı, peynirli Sıkma Çeşitleri, Güveçte Sündürme ( Konya Peynirinin güveç kabına konularak fırına verilmesi ile oluşan muhteşem lezzet) Konya Bez Tulum Peyniri, Konya Divle Peyniri Çörekotlu Tulum Peyniri, Dil Peyniri çeşitleri, Zeytin çeşitleri, Konya Beyaz Kiraz Reçeli, Konya’dan gelen Çilek Reçeli, Ceviz Reçeli gibi mevsim reçelleri, Bal, Kaymak, Tahin, Pekmez bunlardan bazıları.

Üstelik; Konya Bez Tulum Peyniri, Konya Divle Peyniri, Tulum Peyniri, Çörekotlu Tulum Peyniri, Konya Beyaz Kiraz Reçeli, Çilek Reçeli, Ceviz Reçeli, Tahin, Harnut( Keçi boynuzu ) Pekmezi gibi yöresel lezzetleri evinizde de tadabilmeniz için perakende satışı bulunuyor.

Yemekten sonra çocuklar için eğlence, büyükler için çay ve sohbet keyfi!

Rengârenk oyuncaklarla, ferah ve konforlu Çocuk Oyun Odalarında çocuklar keyifle vakit geçiriyor. Üstelik her Cumartesi – Pazar Oyun Odasında uzman görevliler eşliğinde çocukların yüzleri boyanıyor, resim yapılıyor, oyunlar oynatılıyor. Aileler de çocuklar eğlenirken huzurlu ortamda yemek keyfi sürüyor.

Ovalı Konya Mutfağı’nı tercih eden aileler, çocukların geleneksel lezzetlerimize olan ilgilerinin arttığını, mönülerin yanında verilen armağanların yanı sıra Hafta sonu Çocuk Oyun alanında gözetmenlerin eşliğinde çocukların keyifli vakit geçirmesi, aynı zamanda yemeklerini keyifle yemesinden memnuniyetle duyduklarını ifade ediyor.

Konya Mutfağı denilince ilk akla gelen ve damak tadına düşkün herkesin tercihi olan Ovalı 20 yılı aşkın deneyimiyle K.Çekmece, Başakşehir/İkitelli, Beylikdüzü/Beykent, Kartal, Ümraniye Tepeüstü’ndeki şubelerinden sonra, Anadolu yakasının incisi ve İstanbul finans merkezi olan Ataşehir’de de hizmet vermeye devam ediyor!