Günümüzde, abartılı makyajlar artık pek tercih edilmiyor. Çoğu kadın doğal görünümü tercih ediyor. Peki, cildi sağlıklı ve doğal gösterecek bir makyaj nasıl olmalı? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere yokmuş gibi makyajın sırlarını veriyoruz.

Doğal makyaj nasıl yapılır?

Eskiden daha çok yapılan abartılı ve gösterişli makyajların yerini doğal ve sadelik aldı. Aynanın karşısında çok fazla vakit geçirmenize rağmen doğal bir görünüme sahip olmanız mümkün. Simli, renkli farklar, kalın göz kalemlerinden kurtulun. Doğal güzelliğinizi birkaç uygulamayla daha da güzel hale getirin.

Cildinizi nemlendirin!

Makyaja başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Cilt tipiniz ne olursa olsun cildinizi iyi bir nemlendiriciyle nemlendirin. Cildin nemlendiriciyi iyice emmesi için yaklaşık 5 dakika bekleyin. Doğal bir görünüm için nemli ve taze bir cilde sahip olmak çok önemlidir.

BB veya CC kremleri tercih edin!

Kalın fondötenlerle yapılan makyaj doğallıktan uzaklaşır. Cilt tonunu eşitlemek için fondöten yerine BB veya CC krem tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kremleri makyaj süngeriyle uygulamaya özen gösterin. Böylece cildinizde daha doğal görünecektir. Fondötenden vazgeçemiyorsanız hafif föndotenler kullanın.

Likit aydınlatıcılar kullanın!

Aydınlatıcı olmadan makyajı bitiremiyorsanız doğal renkte likit aydınlatıcılar tercih edin. Açık tenliyseniz pembe tonları daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Likit aydınlatıcıları elmacık kemiklerinize, burnunuzun üzerine, kaşların altına uygulayabilirsiniz.

Allık uygularken dikkat edin!

Allık seçerken ten renginize uygun renkler tercih etmelisiniz. Koyu tonlar yerine şeftali veya açık pembe tonları daha doğal bir seçim olacaktır. Ayrıca, allığı yanaklar yerine elmacık kemiklerinize uygularsanız, size daha genç bir görünüm kazandırır. Son olarak allığı uygularken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Krem allıklar daha doğal ve pratiktir. Daha kolay dağıtabilirsiniz. Allığı iyi dağıtmadığınız takdirde doğallıktan uzaklaşmış olursunuz.

Sade bir göz makyajı yapın!

Göz makyajınıza, göz altlarını kapatmakla başlayabilirsiniz. Göz altı kapatıcınızın hafif olması ve teninizden en fazla bir-iki ton açık olması çok önemlidir. Far uygularken de tercihiniz nude tonlardan yana olmalı. Kaş ve kirpikler için jel maskaralar tercih edin. Kirpiklerinizi biraz daha belirgin hale getirmek isterseniz kahve tonlarında maskara uygulayabilirsiniz. Göz kalemi uygulayacaksanız, o da maskara gibi kahve tonlarında olmalı.

Doğal ve etkileyici dudaklar

Öncelikle, dudaklarınızı diş fırçası yardımıyla fırçalayın ve ölü deriden kurtulun. Daha sonra dudak kremi ile nemlendirin. Koyu ve dikkat çekici renkte rujlar size doğal bir görünüm kazandırmaz. Bu nedenle teninize uygun, doğal tonlarda bir ruj tercih edebilirsiniz.

Sizlere yokmuş gibi makyajın sırlarını verdik. Makyajınızın doğal olması sizi yanıltmasın. Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin ve cildinizi nemlendirin. Böylece her zaman sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz.