Yoğurt maskeleri ile doğal ve ekonomik cilt bakımı yapmanız için Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere tarifler sunuyoruz; haberimizde bulabileceğiniz yoğurtlu yüz maskeleri tariflerini güvenle deneyebilirsiniz.

Cilt bakım maskelerinden tam fayda sağlamak için düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Vaktim yok demeyin, günde 15 dakika da olsa kendinize zaman ayırın. Evde cilt bakımı yapmayı daha eğlenceli hale getirmek için arkadaşlarınızı davet edin ve güzellik partisi verin!

Cilt beyazlatma için yoğurt maskesi

Yoğurt, beyazlatma ve canlandırma özelliğine sahiptir. İsterseniz yüzünüzde isterseniz cildinizin herhangi bölgesinde (koltuk altı, genital bölge gibi) kararma olan bölgelere yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce 15 dakika boyunca koyu halkaları üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

Cilt lekeleri için yoğurt maskesi

Cildinizde güneş ya da doğum lekeleri mi var? Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı limon suyunu karıştırıp lekelerin üzerine uygulayın ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

Canlı bir cilt için yoğurt maskesi

Cildiniz yorgun ve solgun mu görünüyor? Makyaj yapmadan canlı görünmek istiyorsanız; zeytinyağlı yoğurt maskesini deneyin. Zeytinyağı içeriğindeki E vitamini cildin beslenmesini sağlayacaktır. Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı yoğurt maskesi

Cildinizin daha gergin görünmesini istiyorsanız; muz, bal ve yoğurttan oluşan maske ihtiyacınızı karşılayacak! Yarım muzu çatalla ezip bir yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzünüze ve boynuza sürün. 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın. İstediğiniz sonucu alana kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

Pürüzsüz cilt için yoğurt maskesi

Papatyaya organik yoğurt eklediğinizde, birçok faydalı karışıma dönüştürebilirsiniz. İki yemek kaşığı yoğurda ekleyeceğiniz yarım çay kaşığı papatya yağı eşliğinde hazırlanan bu maske, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.

Cildi arındıran yoğurt maskesi

Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için, salatalık ve yoğurt ile bir maske hazırlayabilirsiniz. Salatalığı rendeleyin ve bir kap içerisinde yoğurt ile karıştırın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

Yoğurt maskeleri ile cilt bakımını öğrendiniz. Doğal cilt bakımı hakkında diğer yazılarımızı da okuyun: