yilbasi-agaci-suslemesi-nasil

Yeni yıl, geçmişin acılarını unutup geleceğe umutla bakabilmek için muhteşem bir fırsattır. Ruhunuzu, bu tazeleyici enerjiyle doldurmak için simgelerinden gücünden faydalanabilirsiniz. Tam zevkinize göre süslenmiş bir yılbaşı ağacı, size gerekli motivasyonu sağlayacaktır.

Yüksek Topuklar’ olarak, her alanda hayatınızı kolaylaştırmak istediğimizi biliyorsunuz. Şimdi size, “yılbaşı ağacı nasıl süslenir?” sorusuna pratik cevaplar sunuyoruz.

Ağacı yerleştirin: Yılbaşı ağacınız ufak boyutlarda bir çam ağacı ise, ilk olarak onu geniş bir saksının içine oturtarak sabitleyin.

Işıklar: Ağacınızın ışıl ışıl yanması için, ışıkları birbirinden bağımsız dalların arasında gelişi güzel bir biçimde dolayın. Böylece ağaca derinlik hissi katarsınız.

Aksesuarlar: Yılbaşı ağacına renkli toplar ve kar taneleri gibi aksesuarları yerleştirirken önce kırmızı, sarı gibi ana renkleri asın. Bu tarz canlı renkler ağaca ritim ekler. Sonrasında onların açık tonlarını yerleştirerek yumuşak bir geçiş sağlayın.

El yapımı: Hazır aksesuarları yerleştirdikten sonra, el yapımı olan kendi yaratıcılığınız ürünleri veya küçük yeğeninizin okulda yaptığı süsü de ekleyebilirsiniz.

Adım adım: Ağacınızı süslerken yaptığınız her işlemden sonra nasıl göründüğüne bakıp boşlukları tespit edin. Boyut kazandırmak için ağacın sadece dış dallarına değil, iç dallarına da aksesuar asın.

Kırılacaklar: Çocukların veya evcil hayvanların ağaca çarpma ihtimalini göz önünde tutarak, cam gibi kırılabilecek süsleri ağacın en üst noktasına asmaya özen gösterin.

yilbasi-zayiflama-haberiDikey: Ağacın dikey hatlarını da vurgulayın. Bunun için uzun ve ince aksesuarları kullanabilirsiniz. Sarkan boncuklar veya zincirli süsler işinize yarayacaktır.

Klipsli aksesuarlar: Dalların diplerindeki boşlukları kapatmak için hafif ve klipsli aksesuarları kullanabilirsiniz. Bazen takmadığınız küpeler ve bilezikler bile işe yarayabilir.

Işıkları söndürün: Eğer dimmer gibi ışık ayarı yapabileceğimiz bir elektrik anahtarınız varsa, fotoğraf çekerken mutlaka ışığın miktarını kısın. Yoksa ağacınızın aydınlatması çok sıradan görünecektir.

Süsleri sökerken: Ağacınızdaki süsleri sökerken renklerine göre gruplayarak saklama kutusuna yerleştirin. Süsleri, ışık ile nem almayan ve sıkça kullanmadığınız bir köşede muhafaza edebilirsiniz.

Alternatif: Çam ağacı yeşil, her yer kırmızı olacak diye bir kural yok elbette! Sizin renginiz neyse, o renge boyanmış kuru dallara süslerinizi asıp ışıkla süsleyebilirsiniz. Her şey sizin hayal gücünüze kalmış.

‘YÜKSEK TOPUKLAR’ MUTLU, SAĞLIKLI YILLAR DİLER!

arzu-ask-banner