yesilcam-yildizlari-2

Yüzlerce kez izlemiş olabiliriz ama Yeşilçam filmlerinin özel bir yeri vardır kalbimizde… Onlarla güler, terk edilir, ağlar, sevdiğimize kavuşuruz… Aramızda, “Ben Hababam Sınıfı’na hiç gülmedim” diyebilecek biri var mı, hiç sanmıyoruz! Yani, “hangimiz sevmedik çılgınlar gibi?” Yeşilçam efsanelerini hatırlamaya, o güzel günleri yad etmeye var mısınız? Sizinle güzel bir haber paylaşıyoruz şimdi: Atilla Dorsay’ın Gözünden ‘’Yeşilçam Efsaneleri’’ sergisine davetlisiniz!

İstanbul Sinema Festivali’nin toplanma ve uğrak mekanı Sefahathane ‘de Atilla Dorsay’ın sinema dünyamızdan portre fotoğraflarının olduğu sergi açılacak. Sergi 8-24 Nisan arasında izlenebilecek. 8 Nisan sergi açılış gecesinde Atilla Dorsay, seçtiği müziklerle sinemaseverlere keyifli anlar yaşatacak.

07-24 Nisan İKSV Film Festivali boyunca Sefahathane’de Yeşilçam Partileri devam edecek.

Sefahathane, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yıllardır, iyi müziğin takipçisi, samimi, coşkulu eğlencenin ve iyi içki içmenin adresi oldu.

yesilcam-yildizlari-1

Müşterilerinin yıllardır sahiplendiği, şehrin oturmuş kültürü içinde her zaman başlarda yer alan Sefahathane, bir cafe & bar olmaktan çok şehirde bir yaşam yeri olmayı amaçladı. Bu yüzden açıldığından beri sadece eğlenceye değil sanatsal hareketlere de açık oldu. Önündeki pasaj avlusunda dans gösterileri, canlı müzikler, duvarlarında çeşitli ressamların sergileri hep yer aldı.

yesilcam-yildizlari-3

Adres ve iletişim:

İstiklal Cad. Atlas Pasajı No: 131/5 Beyoğlu-İstanbul

Tel: 0212-251 22 45