Yer fıstığı yağlı bir besin olduğu için kilo vermeye yardımcı olma fikri, kulağa ilginç geliyor; farkındayım. Ancak, doğru şekilde kullandığınızda yer fıstığı yiyerek sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir, ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. Lezzetli haberimize hemen başlayalım, bildiklerimi size anlatmak için sabırsızlanıyorum!

Yer fıstığı tokluk hissi sağlıyor!

Hepimiz biliyoruz ki insan, ihtiyacından fazla yediğinde kilo alıyor. Fakat, bazen karnımız doymuyor ve az yemeye razı olamıyoruz. Oysaki, yer fıstığı tam bu konuda midede doluluk hissi yaratmak için bizi bekliyor!

Ana yemeğe başlamadan önce tek bir avuç içine sığacak kadar yaklaşık 10 adet yer fıstığı yiyin. Bu yaklaşık 70 kaloridir. Sindirim ve beyninize tokluk sinyali gitmesi için 4 dakika bekleyin ve ana yemeğinize geçin. Göreceksiniz, her zamankinden daha az yemenize rağmen doyduğunuzu hissedeceksiniz.

Dengeli miktarda kalori almanın sonucunu aynada ve tartıda göreceksiniz yani kilo vereceksiniz!

Tatlı isteğini kesmeye yardımcı oluyor!

Yıllarca, kilo vermek için yağlardan uzak durmamız gerektiği söylendi. Oysaki, organlarımızın sağlıklı çalışması, bağırsaklar hareketleri ve iştah kontrolü için faydalı yağlara ihtiyacımız var. Yer fıstığı, içerdiği faydalı yağlar nedeniyle diyet ve sağlıklı beslenme için mutlaka hayatımızda olmalıdır.

Yeterli ölçüde faydalı yağ alındığında vücutta iştah dengesi sağlanır, tatlı isteği kesilir. Özellikle, adet döneminde tatlı isteği sizin için bir sorunsa, artık çözümü biliyorsunuz: Yer fıstığı!

Bir adet yer fıstığı ortalama 7 kaloridir.

Mükemmel bir ara öğün yapabilirsiniz!

Kilo vermek isteyenlere hem tok hissetmek hem metabolizma hızını yükseltmek için Türk kahvesi öneriyorum. Güzel haber şu ki, yer fıstığı ve Türk kahvesi lezzet olarak birbirine çok yakışıyor. Özellikle, ikindi vakti ara öğünü geldiğinde kendinize bir fincan şekersiz Türk kahvesi yapın, yanında 8-9 adet yer fıstığı yiyerek ara öğünün tadını çıkarın.

Tabii ki, her zaman söylediğim gibi kahvenin yanında mutlaka bir büyük bardak su için. Bu sayede hem kendinizi daha dinç ve tok hissedersiniz hem de metabolizma hızı yükselir.

Gördüğünüz gibi, kilo vermek aslında çok kolay! Önemli olan doğru bilgileri öğrenmek ve sistemli bir şekilde uygulamaya devam etmektir. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, sizlere faydalı olmak için her gün yepyeni haberler sunuyoruz. Siz de burada olun, hayatınızı kolaylaştırmak için en doğru bilgiler burada sizi bekliyor.