Baharda zihninizi yenilemek ve yaza harika bir başlangıç yapmak için Ayurvedik Yaşam Eğitmeni Ebru Şinik’in önerilerine kulak vermelisiniz. Zihninizi arındırmak ve daha sağlıklı bir yaşama merhaba demek ve yenilenmek için bu önerileri mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bu 5 öneri ile ruh sağlığınızda harika değişimler göreceksiniz.

 

Sabah kalkıldığında, ilk olarak dil üzeri, dil spatulası veya dil üstü fırçası ile temizlenmeli, ardından bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı organik elma sirkesi ya da limon & bal eklenerek içilmeli.

 

bahar-903-3

 

 

Günde iki defa yarım saat meditasyon yapılmalı.

 

Özel bir spor ya da nefes alma tekniği uygulamıyorsak, gündelik hayatımızda sadece burnumuzdan nefes alıp vermek gerekiyor. Ağzımızdan aldığımız her nefeste yaşam enerjimiz düşer. Ağzımız yemek yemek için, burnumuz ise nefes almak için yaratılmıştır.

 

bahar-903-2

 

 

Haftada en az iki kere pilates, yoga, yüzme gibi omurilik sağlığımıza yönelik fiziksel bir aktivitenin yapılması çok önemli.

 

Özellikle bilgisayar masası başında otururken kan dolaşımı bozukluğu ve varis, selülit gibi muhtelif rahatsızlıkların oluşmaması için diz kapağı ve kalça hizasının eşit olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun için ayak destek ünitelerinin kullanılması çok yararlı.

 

mutluluk