Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenleri ertelemeyin. Yeni yılla birlikte cildinize gereken özeni göstermeye başlayın. Yeni yılda daha sağlıklı ve genç bir cilt istiyorsanız bu haberimiz tam size göre! “Yüksek Topuklar” ekibi olarak siz değerli okuyucularımıza, yeni yılda cildiniz için yapmanız gerekenleri derledik.

Sağlıklı beslenin ve bol su için!

Sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenme çok önemlidir. Düzensiz beslenme ve zararlı besinler sağlığınızı nasıl etkiliyorsa cildinizi de aynı şekilde etkiler. Cildinize zarar verecek besinler yerine vitamin, mineral ve Omega 3 bakımından zengin olan besinleri tercih edin. Böylece cildiniz tazelenir ve nemini korur. Ayrıca günde 2-3 litre su içerek de taze ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makyaj fırçalarınızı temizleyin!

Cildi temiz tutmak için yalnızca makyajı temizlemek yetmiyor. Makyajınızı uygularken kullandığınız fırçaların temiz olması çok önemli. Makyaj fırçalarınızı sık sık temizleyerek cildinizde oluşabilecek problemlerin önüne geçin ve daha sağlıklı bir cilde sahip olun.

Makyaj malzemelerinin tarihine bakın!

Bitmediği için tarihi geçmiş makyaj malzemelerini kullanmaya devam ediyorsanız, bu cilt sağlığınız için doğru bir hareket değildir. Makyaj malzemelerinizin tarihlerini sık sık kontrol edin ve tarihi geçenlerden kurtulun.

Doğal ürünler tercih edin!

Özellikle hassas cilde sahipseniz kimyasal içerikli ürünlerden uzak durun. Parfümsüz ve kokusuz cilt ürünleri cildiniz için daha sağlıklı tercihler olacaktır. Ayrıca cildiniz için seçtiğiniz ürünün alkol, sülfat ve silikon içerip içermediğini kontrol edin. Günlük cilt bakımınız için evde doğal cilt bakım maskeleri uygulayabilirsiniz.

Cilt tipinize uygun bakım yapın!

Cilt tipinize doğru karar verin ve cilt bakımınızı ona göre yapın. Yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler de yağlı ciltlerin yağ dengesini kontrol altına alır. Kuru cilde sahipseniz cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Kuru ciltler için maskeleri tercih edebilirsiniz.

Hyalüronik asitli nemlendiriciler kullanın. Hyalüronik asit içeren ürünler, cildinize ihtiyacı olan nemi verirken yaşlanmayı da geciktirir.