Yeni bir yıla girerken kendinize bir iyilik yapın ve güzelliğinize güzellik katacak yöntemler uygulayın. Cildiniz, saçlarınız ve vücudunuz yeni yıla hazır mı? Haberimizi okuyarak yeni yılda güzelliğinizle ışık saçmanın yollarını bulun!

Günlük hayatın telaşıyla bazen kendimizi, cildimizi ne kadar ihmal ediyoruz değil mi? Ve her seferinde artık kendimize iyi bakma sözü veriyoruz. Bu yeni yıl sözünüzü tutun ve cildinize hak ettiği gibi davranın.

Cildinizi nemlendirin!

Cilt sorunlarının pek çoğu cildin nemlendirilmemesi ve havasız kalması yüzünden oluşur. Cildinize uygun olan nemlendiriciyi seçmeli ve düzenli olarak kullanmalısınız. Cildinize verdiğiniz zararı nasıl bir günde yapmadıysanız, düzeltmek için de belli bir zaman gerekir. Ancak bazı ürünler size avantaj sağlar ve daha kısa zamanda düzelme yaratabilir. Yüzünüzde kullanacağınız ürünlerde cilt tipinize uygun olan ürünleri seçmeniz büyük önem taşır.

Cilt lekelerinden kurtulun!

Cilt sorunları sivilceler, lekeler gibi tedavisi zor ve insanı her aynaya baktığında üzen detaylardan oluşur. Ancak unutmayın ki; cildiniz banka hesabınız gibidir. Ona yatırım yapabildiğiniz sürece, fazlasıyla geri alırsınız. Cildinizden akne ve leke gibi sorunları başarıyla iyileştiren kaliteli ürünler kullanın. Böylece bu yıl parıldarsınız ve çevrenizdekiler bir müddet sonra değişikliğinizi fark ederler.

Göz çevrenize iyi bakın!

Yüzünüzü genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilmeniz için, göz çevrenizin de size uyum sağlaması gerekir. Cilt bakım ürünleri genellikle göz çevresi için kullanmayınız uyarılarıyla satılır. Bunun sebebi göz çevresindeki derinin oldukça hassas bir dokuya sahip olmasıdır. Bu hassas doku, yüzünüzün derisinden çok daha kolay buruşur, yıpranır ve kırışır. Bu yüzden göz çevresine ayrıca özen göstermeniz ve mutlaka uygun ürünü kullanmanız gerekir. Bu yıl kendinize muhteşem bakışlar hediye edin.

El ve ayak bakımınızı unutmayın!

Eğer bu yıl kendinize yatırım yapacaksanız, bu sadece yüzünüzle bitmeyecek. Eliniz ve ayaklarınızın temiz ve güzel görünmesi, sizi genç ve dinamik gösterecektir. Ayrıca ruhunuzun da bu güzel görüntüden nasibini alacağını bilmelisiniz. Eğer çalışan biri olarak uzun süre manikür ve pedikürle uğraşacak haliniz yoksa, siz de pratik manikür, pedikür setlerinden edinerek, hem fresh bir görüntü elde edebilir, hem spa etkisiyle tüm vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

Havalı saçlara sahip olun!

Yüzünüze bakım yaptınız ve bu yıl ışık saçıyorsunuz. Cildiniz harika görünüyor, teniniz parlıyor ve makyajınız bile farklı duruyor. Peki saçlarınız? Onlar cansız ve bakımsız ise; yüzünüzün ışıltısı da kaybolacaktır. Özellikle boyalı, işlem görmüş ve yıpranmış saçlarınız varsa, 2018’de o saçlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Saç bakımınızı yapın ve saçlarınızın güçlenmesine öncelik verin. Hatta uçları zarar görmüş saçlarınızı kestirin, rengini değiştirin ve yeni bir siz yaratın. 2018 sizi güzelleştirecek.

Pürüzsüz bir vücudunuz olsun!

El ve ayak bakımınız, yüzünüz, saçlarınız tamam ve artık kendinizi muhteşem hissediyorsunuz ama sizi huzursuz eden bir konu yok mu? Mesela pul pul dökülen bacaklarınız, sertleşmiş dirsekler, kuruyan bedeniniz…Eğer bedeninizin bir kısmına bakım yapar, diğerlerini atlarsanız, parıldamazsınız çünkü içten içe sizi bir şey huzursuz eder. Banyoya girip vücudunuzun yarısını yıkayıp çıkmak gibi, kalan taraf hep sizin için kirli sinyali verecektir ve rahat edemezsiniz.

Siz 2018’de baştan ayağa mükemmel görüneceksiniz ve bu iyi hissetmenizi sağlayacak. Kendinizi iyi hissettiğinizde güzel şeyler düşüneceksiniz ve düşünceleriniz size muhteşem bir yıl yaratacak. Deneyin, ne kaybedersiniz?