Ancak onun ilgisini çekmek de o kadar kolay değildir. Bir kere temizlik onun için bir hastalık düzeyindedir. Dağınıklıktan hiç mi hiç hoşlanmaz. Derli toplu, sade ve zarif insanlar ister çevresinde. Yalandan da nefret eder ve yalanı kolay kolay affetmez. Üstelik sezgileri güçlüdür. Söylenenlerin hangisinin yalan hangisinin doğru olduğunu anında anlar ve tepkilerini buna göre ayarlar. Hesap kitapla arası yoktur. Bu yüzden para meselelerinde oldukça yeteneksizdir, iyi bir ekonomist olmasına rağmen. Özel hayatında şunu aldın, bunu verdim yapmaz.

Matematik gibi konulardan da anlamaz. Ancak insan ilişkileriyle ilgili konularda çok iyi hesap yapar ve genellikle yanlış adım atmaz. Suyu çok sever ve aşırı titizdir. Her gün banyo yapar, denize girmeye bayılır, iyi yüzücüdür. Su sporları onun tutkularındandır. Annesine düşkün olması kimi zaman hayatını çok zorlaştırabilir. Özellikle ilişkilerinde bu çok büyük sorunlara yol açabilir.

Yengeç erkeği de tıpkı bu burcun kadını gibi duygusal ve hassas yapılıdır. Karşısındaki kadını kırmaktan hoşlanmaz, her zaman terbiyesini, efendiliğini korur. Üstelik evlendiğinde ailesine ve eşine düşkün, yuvasına bağlı biri olacaktır. Bu yüzden onunla evlenecek kadının çok ama çok şanslı olduğunu şimdiden söyleyebiliriz. Ama tabii bu erkekle her şeyin güllük gülistanlık olacağı anlamına gelmez bu. Çünkü yengeç erkeği her şeyden önce çok çekingendir. Öyle görünmese bile öyledir. Demek istediğimiz, bu erkek duygularını açmakta güçlük çeker. Doğru sözlerini bulmak için ne kadar kafa patlatırsa patlatsın, önceden ne kadar plan yaparsa yapsın iş itiraf anına geldiğinde bu erkek konuşamaz ve hareketi daima karşısındakinden bekler. Bir özelliği de kıskanç olmasıdır. Kendisi size daha duygularını açmamış olsa bile sizin başka biriyle, diyelim ki bir iş arkadaşınızla konuştuğunuzu gördüğünde kıskançlıktan deliye dönebilir. Ancak içiniz rahat etsin. Duygular dile geldikten, aşk itiraf edildikten sonra bu erkek bütün çekingenliğinden bir çırpıda kurtulur. Bundan sonrasında onu tanıyamazsınız bile. Başka herkesten daha cüretkar olabilir.

Yengeç burcu erkeklerinin bir özellikleri de sekse düşkün olmalarıdır. Dolayısıyla Yengeç burcundan bir erkekle evlenen bir kadın için cinsel hayat bir an bile sıkıcı geçmeyecek diyebiliriz. Yengeç burcu kadınıyla benzeştiği yönlerinden biri de dürüstlüğe aşırı derecede önem vermesidir. Diğer su burçları gibi Yengeç’lerin de sezgileri kuvvetlidir. Dolayısıyla Yengeç erkeğine yalan söylerseniz, bunu mini minnacık, önemsiz bir konuda bile olsa bunu hemen sezer ve sezdikten sonra da hayatı size zehir eder. Güveni bir kez sarsılmıştır ve yeniden toparlanması için… üzgünüz ama epey çaba göstermeniz gerekecektir.

Yengeç burcu erkeğine âşık bir kadına notlar…

Yengeç burcundan bir erkeğe âşıksanız kılık kıyafetinize, giyiminize son derece özen göstermelisiniz. Her zaman için hanım hanımcık görünmeyi bilmelisiniz. Ayrıca eğer bir gece eğlencesine gidecekseniz oradaki en büyüleyici, en şık kadın da siz olmalısınız. Yengeç erkekleri kadınlarıyla gurur duyabilmeyi isterler. “Bugün makyajımı çalakalem yaptım, çünkü yeterince vaktim yoktu,” gibi bir açıklama onu çileden çıkarmasa bile surat asmasına sebep olabilir. Yengeç burcu erkeklerinin kötü sayılabilecek olan bir özellikleri de içkiye düşkün olmalarıdır. Bu yüzden size tavsiyemiz onun surat asmasına, kendisini kedere vermesine hiç müsaade etmemeniz. Siz onu neşelendirin ki o içki şişesine sarılmaya gerek duymasın. Bir de bu erkeğin evine düşkün olduğunu söylemiştik. İyi yemek yapmayı biliyorsanız işiniz kolay. Erkeğiniz için çeşit çeşit yemekler yapın, güzel sofralar hazırlayın, lezzetli kekler pişirin, o da karşılığında sizin yanınızdan, evinizden hiç ayrılmasın.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Yengeç Burcu Kadını: 12 burç içinde en duygusal ve hassas olanıdır. Devamını Okumak için Tıklayın!