Havaların ısınmasıyla makyaj tercihlerinde birtakım değişiklikler yapmak gerekiyor. Çünkü, sıcak havalarda makyajın kalıcılığını korumak son derece zordur. Yaz aylarında kalıcı ve kusursuz makyaj görünümü elde etmek için sizlere harika tüyolar veriyoruz. İşte mükemmel yaz makyajı için 5 tüyo

Değişikliğe fondötenden başlayın!

Yaz sıcağında fondöten ve kapatıcı kullanmak için ısrarcı olmayın. Bunun yerine, hafif ve nemlendirici etkili BB kremler tercih edebilirsiniz. Fondötenden vazgeçemiyorsanız, en azından kışın kullandığınız renkleri bir kenara bırakın. Yazın bronz bir tene sahip olacağınız için, teninize uygun tonda fondöten ya da kapatıcı kullanmanız daha doğru olacaktır.

Toz yerine krem farları tercih edin!

Krem farlar, yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz kalıcı bir seçenektir. Toz farlar, yüzünüzün terlemesiyle birlikte dağılabilir. Uzun süre etkisini koruyan krem farlar sayesinde, göz makyajınız harika görünecektir. Aynı zamanda, krem farları, açık pembe veya şampanya tonlarında tercih ederseniz aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Suya dayanıklı maskara kullanın!

Yazın terlemeyle birlikte göz makyajı akar. Özellikle, akan maskara göz altlarında siyah lekelere neden olur. Böyle bir görüntüyle karşılaşmak istemiyorsanız, yaz aylarında suya dayanıklı maskara kullanın. Ayrıca, yaz boyunca alt kirpiklerinize maskara sürmekten kaçının. Çünkü, yazın göz altlarında biriken yağ ve ter alt kirpiklerinizdeki maskarayla birleşerek kötü bir görünüm yaratır.

Bronzlaştırıcı uygularken dikkat!

Bronzlaştırıcıyı fondöten gibi tüm yüze uygulamaktan vazgeçin. Doğal ve bronz bir ten görünümü yaratmak istiyorsanız, bronzlaştırıcıyı tıpkı bir allık gibi, elmacık kemiklerinize, burnunuza ve alnınıza uygulamalısınız. Bronzlaştırıcı sürmeniz gereken yerleri, güneşin yüzünüzde nereleri bronzlaştırdığını düşünerek bulabilirsiniz. 

Yazın taze ve canlı dudaklar için…

Yazın canlılığını dudaklara yansıtmak ister misiniz? Bunun için, koyu ve mat rujlar yerine dudak yağları ve dudak balmlarını tercih edin. Birbirinden canlı renklerle yazın enerjisini dudaklarınıza taşıyın. Aynı zamanda, doğal, taze ve canlı bir görünüme sahip olun.

Yaz makyajı için tüyoları öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımız:

Aydınlık makyajın püf noktaları

Sık yapılan 8 makyaj hatası

Gelin makyajı için 6 önemli ipucu