yaz-guzellik-sirlari

Kendine sevgiyle bakmanın bir yolu, güzellik ve bakım için zaman ayırmaktır. Stresten, yüksek iştahtan kurtulmak için bile bakım maskeleri yapabilir ve kendinizle meşgul olup rahatlayabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere, leke gidermekten bronzlaşmaya kadar yaza özel güzellik sırları rehberi hazırladık!

Pul pul dökülen cilde çözüm

Kuru bir cilt bronzlaşmak istediğinizde daha büyük tepkiler vererek pul pul dökülecektir. Oysa bronzlaşmak için, öncelikle cildinizin tazelenmesi gerekir. Bunun için cildi keseyle veya fırçayla ölü derilerden arındırmak gerekir. Eğer kese yaptıramıyorsanız, vücut peelingi yaparak ölü deriden kurtulabilirsiniz. Cildiniz nem düzeyini koruyarak, ölü hücrelerden kurtulmuş olur.

Bikini bölgesini temizleyin

Evde oturup acı içinde ağda yapabilirsiniz veya jiletle bikini bölgesini alarak, daha fazla ve kalın çıkmasına neden olabilirsiniz. Epilasyon makineleri, tüylerden kurtulmak için oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca suda kullanılabilir modelleri de var. Kökten çözüm istiyorsanız, elbette size lazer epilasyonu öneriyoruz. Bikini bölgesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı ve kolay çözüm olarak lazer epilasyonu tavsiye ederiz.

Güzel bronzluk kazanın

Eğer bronzlaşırken doğru ürünü kullanmazsanız, vücudunuzda lekeler oluşabilir, çizik gibi görünen ve kötü bir dalgalanmalı bronzlaşma yaşayabilirsiniz. Güneş ışınlarından sizi korurken, sağlıklı bronzlaşmanızı da sağlayacak bir ürün kullanın.

Bronzlaşmanın püf noktaları için tıklayınız

yazlik-guzel-kadin

Dalgalar

Doğal güzellik sırları denildiğinde aklımıza doğal dalgalı saçlar gelir, sizin için de öyle mi? Yazın saçınıza deniz dalgalarına benzer dalgalar verebilirsiniz. Kökten uca bakım yaptığınız saçları yıkarken, yoğun hacim veren bir şampuan tercih edin. Ardından şekil vermek için maşa ile dalgalar yaratın. Ardından elinizle dalgaları açın. Hacimli şampuan sayesinde gür ve kolay şekil alan saçlara kavuşursunuz.

Adım adım dalgalı saç yapımı için tıklayınız

Saçlara nem verin

Havuz, deniz, güneş, kum ve rüzgar… Bu kadar zararlı etkenle saçlarınızın başa çıkmasının bir yolu var, o da nemlendirmek. Özellikle yaz aylarında saçlarınıza nemle yoğun biçimde bakım sağlayamazsanız, yaz sonunda yıpranmış, kurumuş ve şekil almayan hacimsiz saçlarla baş başa kalırsınız. Taranması kolay, şekil alan, canlı ve parlak saçlar için yoğun nem yüklemesi yapan kremler kullanabilirsiniz.

 

Mükemmel atkuyruğu yapın

Atkuyruğu modeli yaz sıcağında saçların enseden toplanmasını sağladığı için oldukça sık kullanılan bir modeldir. Ancak saçların arkadan yoluk, kötü ve bakımsız görünmesini istemezsiniz değil mi? Kabarmayı, elektriklenmeyi önleyen, dalgalı ve kıvırcık saçları düz gösteren sabitleyici spreyler kullanarak saçlarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.

At kuyruğu yapmayı öğrenmek için tıklayınız

 

Vücudunuzu koruyun

Her kadının bilmesi gereken güzellik sırlarından biri de cildini korumaktır. Güneş kremleri güneşten korunmanızı sağlar ancak vücut kremleri vücudunuzun içinde kendini hapseder ve güneşten gelebilecek bütün kötü etkileri engelleyerek, cildinizi nemlendirir. Cildiniz daha esnek ve pürüzsüz bir görüntü kazanır.

Koyu lekeleri giderin

Evde ölü hücrelerden arınmak için her ne kadar peeling yapsanız bile koyu lekelerden kurtulamazsınız. Güneşin bedeninizde bıraktığı en önemli işaretlerden biri lekelerdir. Koyu leke görünümleri sizi rahatsız ediyorsa, bundan kurtulmak için elinizde güçlü kremler var, bunları kullanabilirsiniz.

Cilt lekelerine doğal çözümler için tıklayınız

Yumuşak ayaklara sahip olun

İster deniz kenarında, ister havuz başında, ayaklarınızın sert ve kuru görünmesi rahatsız edicidir. Kendinizi kötü hissetmenize neden olur. Ayak bakımında ilk adım çatlamaya eğimli ayakları nemlendirmek ve bakım yapmaktır.

Doğal ayak bakım sırları için tıklayınız

Makyaj uyumunu bilin

Bronzlaştıkça cildinizin bedeninizle aynı tonu yakalaması gerekir. Bu yüzden makyaj yaparken, cildinize ve cilt renginize uygun bir ürün kullanmalısınız. Parıltılı ve bronzluk veren ürünleri tercih edin.

Bronz makyaj yapmayı öğrenmek için tıklayınız

Güzellik sırları nelerdir, öğrendiniz; şimdi uygulama zamanı!