Yatak Odası Renkleri

yatak-odasi-renkleri-2


Yatak odası renkleri için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise odanın büyüklüğüdür. Bazı renkler mekanı daha geniş gösterebileceği gibi bazı renklerde aksine daha kasvetli ve küçük gösterebilmektedir. Yatak odanız küçükse ışığın daha fazla yansımasını ve odanın daha geniş görünmesini sağlamak için açık renkler kullanmalısınız. Yeşil, kahve, sarı gibi renklerin en açık halleri ve pastel tonları küçük yatak odası duvarları için kullanılabilecek en uygun renklerdir.


Eğer çocukların yatak odasını boyamak istiyorsanız mor, kırmızı, parlak turuncu, koyu yeşil gibi eğlenceli renkler seçebilirsiniz.


Yatak odası renkleri için alternatifler sonsuz. Hazır boya firmaları kataloglarından bir renk beğenebilir ya da büyük yapı marketlerde çeşitli renkleri karıştırarak kendi beğendiğiniz ve kataloglarda olmayan bir boyayı oluşturabilirsiniz. Yatak odası renkleri için aylık dekorasyon dergilerinden, renklerin dilini anlatan kitaplardan, Türkçe ve diğer dillerde yayınlanan bloglardan pek çok fikir bulabilir ve yapılmış uygulamaların fotoğraflarını görebilirsiniz.

Yorum Yapın