yasli-bakimevi-yuksektopuklar

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren, anne ve babamızın şefkatli korumasına alındık. Hastalandığımızda sabahlara kadar başımızda beklediler, başarılarımızla mutlu oldular, fedakarlık yapıp her ihtiyacımıza yetişmeye çalıştılar. Aile büyüklerimiz yaşlandığında, hastalandığında onlara iyi bakmak, en önemli görevlerimizden biri haline geliyor. Fakat bazen, yoğun çalışma temposu ve hayatın zorluğu, istediğimiz kadar ilgi göstermemizi engelliyor, vicdanımızı rahatsız ediyor. Ancak, bu konuda hasta ve yaşlı bakım evi hizmeti sunan merkezler, imdadımıza yetişiyor.

Ailemizin yaşlı ya da hasta bireylerinin çok özel bakıma ihtiyacı olduğu malum. Günümüz şartlarında onları emin ellere emanet etmemiz ve gözümüzün arkada kalmaması da önem verdiğimiz en önemli konu. Hasta ve yaşlı bakımı, emin olamadığımız, eğitimsiz ve profesyonel olmayan kişilere ya da sadece ev halkına bırakılamayacak kadar hassas bir konu. Günümüzde neredeyse tüm ev halkının çalıştığı ya da öğrenim gördüğü düşünülürse aklımızın onlarda kalmaması işten bile değil… Her ne kadar iyi niyetle evde yaşlı ve hastalarımız için iyi bir ortam sağlamaya çalışsak da işinin ehli kurumlar kadar etkili olmayabilir. Özel bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın doğru ve kaliteli sağlık hizmeti almaları, onların ömürlerini rahat geçirmeleri açısından çok önemli. Evde bakımın yetersiz kaldığı durumlara karşın, Buket Yaşlı Bakım Merkezi gibi profesyonel merkezler ihtiyaç duyulan hizmetler konusunda kapsamlı çözümler sunuyor. Yaşlı ve hastalarınız hem özel bir bakım alırken hem de otel konforunda kendi yaşıtlarıyla kaliteli vakit geçiriyor.

Hasta ve yaşlı bakım evi İstanbul’da!

Göztepe’de bulunan tarihi bir köşk Türkiye’nin ilk Yaşlı Oteli sloganıyla hizmete vermeye başladı. Buket Yaşlı Bakım Merkezi, alzheimer, demans hastalarına veya bakıma ihtiyacı olan yaşlılara, profesyonel sağlık personeli ile 7/24 konaklama ortamı sunarken onlara gözü gibi bakıyor.

Ailenizi emin ellere teslim ediyorsunuz!

Dr. Suat Öztürk ve Dr. Tülin Öztürk on yedi yıl önce, ev konforu niteliğinde özel sağlık ve bakım hizmeti sunan bir bakım merkezi kurma fikriyle yola çıkarak, Kavacık’ta Anadolu Hisarı sırtlarında, boğaz manzaralı ilk şubelerini açtılar. Geçtiğimiz süre içinde Göztepe, Kavacık ve Kozyatağı’nda üç şubeye ulaşan Buket Yaşlı Bakım Merkezi, sevdiklerinize hem yuva oluyor hem de ozon tedaviden fizik terapiye kadar sevdiklerinizin ihtiyacı olan farklı destekleri bir arada sunuyor.

yasli-bakimevi-yuksektopuklar-1

Türkiye’nin ilk yaşlı otelini de hizmete koyan Öztürk çifti, sürekli olmanın yanı sıra günlük, haftalık, aylık ya da uzun zaman dilimlerinde de misafirlerine konaklama imkanı tanıyor. Özel ve yakın bakım gerektiren Alzheimer ve demans hastalarına hastane hizmeti veren bir huzurevi olan Kavacık şubesi ise bu konuda uzmanlaşan kadrosu ile tedavi merkezi özelliği taşıyor.

Buket Huzurevlerinin Göztepe’deki adresi ise sıra dışı konsepti ile huzurevinden farklı bir konsepte sahip. Evdeki yaşantısından sıkılmış, yalnızlığını başkaları ile paylaşmak isteyen, aynı zamanda da komple sağlık kontrolünden geçmek isteyen tüm yaşlılar burada buluşuyor. Doğal bir anti-aging olan ozon terapisi ve lazerle varis tedavisi, konaklama süresince konuklarına sunuluyor.

Ev konforu ve sosyal imkanları bir arada sunan Buket Yaşlı Bakım Merkezi, part-time görev yapan doktorlarının yanı sıra fizik tedavi uzmanı ve psikolog denetimi ile birlikte yaşlıların gönüllerince eğlenip, sosyalleşmeleri amacıyla sezonunda tiyatro gösterileri, sinema günleri, bahçede barbekü, kuaför hizmetleri, okul gezileri, sivil toplum çalışmaları gibi faaliyetlerle de ihmal etmiyor.