Ancak bu gerçekten aşksa! Hissettiğimiz her duygunun adına aşk dersek, aşkın değerini düşürürüz. Aşık biri, ayrıldıktan hemen sonra, intikam için veya herhangi bir sebepten dolayı başka biriyle ilgilenmez.Hissettiğin şey bu durumda aşk değildir.

Senin onu bunca zaman sonra aramanın sebebi de bence aşk değil, içinde bulunduğun boşluk. O anda çevrende seni gerçekten seven ve kafanın uyuşacağı birisi olsaydı, onu hatırlamayacaktın bile.

Ben senin şimdi içinde bulunduğun durumu, rüzgarda savrulan bir yaprağa benzetiyorum. Ne yana eserse oraya gidiyorsun. Oysa hayat bu kadar zaman harcamamıza olanak sağlayacak kadar lüks değil. Gelecek telaşımız, var olma çabamız var. Senin gibi tüm genç arkadaşlarıma aynı şeyi söylüyorum. Önce kendini tanımalıdır insan. Gerçekten kim olduğunu, bu dünyada var olma sebebini keşfetmelidir. Hayatta yapmak istediklerini belirleyip, kendine bir hedef belirlemelidir. Bu kocaman dünyada gezilecek onca yer, tanışılacak pek çok insan, yaşanılacak onca macera varken, aynı yerde saplanıp kalmak sadece zaman kaybıdır.

Hepimiz bir yol haritası belirleyip, yaşam denilen seyahatte keyifli dakikaların peşinde koşmalıyız. Daha çok öğrenmeli, daha çok üretmeliyiz. Bunları yaparken elbette sevgiden de uzak kalmayacağız ancak daha doğru gözle bakmayı becerebildiğimizde, doğru insanlarla karşılaşırız. O zaman aşk daha anlamlı ve yaşanır olacaktır.

Pusulanın seni doğru yöne taşıması umuduyla…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Merhaba Candan Hanım umarım bu mektubuma cevap veririsin.

Ben Ecem, aslında güler yüzlü hayat dolu görünsem de, bir sürü üzülecek nedenim var. Her zaman gülmeye vurmuşumdur. Bundan önceki mektubumda da yazdığım gibi Ben üniversiteden yeni mezun oldum. Ankara dışında bir yerde okudum. Orada biriyle tanıştım, kendisi Akrep burcu ben ise boğa. Bu kişiye karşı duygularım hoşlantıydı. Kendisi de gayet yakışıklı şimdi Allah var ama kişiliğini hiç çözemedim. Biz bir 6 ay çıktık sona ayrıldık. 5 ay sona tekrar başladık çıkmaya. Ben buna nasıl hediyeler alıyorum anlatamam. Hiç bu kadar bağlanmamıştım. ilkinde ben ayrılmıştı, şımarıktım biraz, sonra tekrar bana dönünce ona iyice sarıldım, bırakmayacağım demiştim. Bu sefer kendi ayrıldı acaba intikam almak için mi yaptı, bilemiyorum ama çok yıkıldım çünkü ben ona gerçekten bağlanmıştım. Ama o bıraktı gitti. Ben de onun bu yaptığının acısını beni seven birinden çıkarttım. Şu an çok pişmanım ama o an kimse durduramamıştı beni. Bütün erkeklerden nefret ediyordum. Şimdi 2 hafta öncesinde ona bir mesaj attım ve cevap verdi. Çok mutlu oldum. Onu gerçekten çok özlemişim. Bben21 o ise 25 yaşında. Ne yapacağımı bilmiyorum, aslında hiç aramasa mıydım, ne yapayım, aşık olunca gurur nedir tanımam. Ne yapmalıyım sence, lütfen bir akıl ver. Ailemden akıl alamam biraz karşılar böyle durumlara. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim:((