Bu acıyı geçirecek maalesef hiçbir formül, çözüm, ilaç yok. Tek çare zaman! Maalesef zamandan başka bir şey, yüreğine iyi gelmeyecek. Yani, bütün çizgilerden geçeceksin.

Her zaman söylediğim gibi, öncelikle birini sevebilmek çok değerlidir. Sevmeyi öğrenmiş bir yüreğe sahip olmak, bu duyguyu hiç tatmamış olanların yanında, parmağında büyük bir pırlanta taşımak kadar göz alıcı bir zenginliktir. Ayrılık acısı ise, ruhu ve kalbi törpüleyerek olgunlaştırır. Bu yüzden değerlidir.

Gelelim sorularına, onun seni sevip sevmediğini bilmem, maalesef ki mümkün değil. Ancak 30 yaşa gelmek üzere olan bir erkek, büyük ihtimalle hayatı ve kimliği ile ilgili radikal kararlar vermek üzeredir. Değişim yaşıyordur. Hayata bakışı, sevdikleri, sevmedikleri, alışkanlıkları ve daha birçok şey dönüşüm içindedir. Sana olan duygularında da bu tarz bir değişimin olması ihtimali var.

Her şey yalan mıydı diyorsun, herhangi bir olgunun bitmiş olması, onun yalan olduğunu göstermez. Duygular değişir, insanlar değişir, her an her şey değişir. Akşamları güneşi görmemen, onun olmadığını göstermez değil mi? Sevgilerin bitmeyeceğini yazan bir kitap henüz bulunmadı. Yıllar süren evlilikler bile bitiyor ancak bu, o çiftlerin zamanında ne kadar büyük bir aşkla sevdiklerini yalanlar mı? O yüzden böyle bir soruya takılıp, kendi kendini yeme!

Yapman gereken sabretmek, bütün bu duygular, acın, hepsi geçecek. Kolay olacağını söylemiyorum ama emin ol geçecek. Zaman! Tek dikkat etmen gereken, bu kadar acı çekip tam onu unutma aşamasına geldiğinde, yine bir telefonu ile geri dönmemen. Lütfen arasa da, kapında ağlasa da görüşme, yoksa bunca yolu boşuna geçmiş olursun. En azından kendi acına sahip çıkarak bu ilişkiyi bitir. Yeni aşk mutlaka seni bulacaktır.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın

Merhaba ;
önce yazıp yazmamakta karasızdım ama sizin yardımcı olduğunuzu görünce dayanamadım yazdım..Bende aşk acısı çekenlerdenim hem de kırmızı çizgide.ne yaptıysam onu unutamıyorum.tam hayatımı yoluna koyacakken bir telefonuyla hayatımı karıştırıyor.size benim hikayemi anlatayım ben 20 yaşında sevgilim 29 yaşında sorun yaş farkı değildi hiç bir zamanda olmadı zaten.birbirimize çok tutkulu aşık olmuştuk her şey çok güzel gidiyordu ilk başlarda beni arıyor benimle ilgileniyordu.her gün görüşmek istiyordu duygularını pek ifade edemezdi içine kapalı birisiydi ama gözleri her şeyi anlatıyordu o kadar derin bakardı ki kaybolurdum içinde her şey mükemmeldi. yavaş yavaş işlerini bahane ederek aramamaya başladı zaman zaman benim çok güzel olduğumu ve bana kendinin yakışmadığını söylerdi ve bir gün durduk yere benden zaman istedi sebep olarak sorunlarım var yalnız kalmak istiyorum dedi.ona zaman verdim. 1 ay geçti beni aradı onu tersledim sonra bir gün yine ardı bu sefer onunla hiç bir şey olmamış gibi görüştük daha sonra onunla konuştum ve bana benim çok iyi olduğumu daha iyilerini hak ettiğimi ve uzun süreli ilişkilerin ona göre olmadığını söyledi ama ben hala onu çok seviyorum o da beni hala seviyor mu yoksa yalan mıydı her şey ne yapmalıyım???cevap bekliyorum…

kolay gelsin..Sevgiler…

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın