Öncelikle olayın şu tarafını anlamıyorum. Madem böyle şeylere sıcak bakmıyorsun, neden yapıyorsun? Eğer internette tanışmak senin açından sakıncalı ise, benim güzel kardeşim söyler misin bana, o ortamda ne işin var? Demek ki, sen de bu ortamda tanışmayı sakıncalı bulmuyorsun. İnsanın kendiyle bu çelişkisi sana da garip gelmiyor mu?

Adamın bir takım tavırlarından yola çıkarak, onunla ilgili bir kanıya varmışsın. O kişinin dürüst ve efendi olduğunu düşünmüşsün, o zaman neden sen de öyle davranmadın? Sen ona dürüstlük gibi sıfatlar koyduğunda, o da senin için bazı nitelikler belirlemedi mi kafasında sanıyorsun?

Kim bilir o süre içinde neler konuşup paylaştınız, o da belki seni dürüst diye etiketledi. Sonra sen ona bir anda aslında öyle biri olmadığını gösterdin. Kendini onun yerine koy. Bu adam sana aynısını yapsaydı, ne yapardın? Sen de çekip giderdin.

Doğal olarak adama söylenecek bir şey yok. Onu geri kazanmak için birkaç kere daha arayıp şansını deneyebilirsin ancak sanal ortam ve başka şehirlerde yaşıyor olmak, zaten sizin sağlıklı bir ilişkiyi yürütmenizi zorlaştırdığından, yüz yüze gelmenizin şartları ağır olduğundan, bu ilişki bana pek de olasılık dahilinde görünmedi. Sanırım bundan sonra önüne bakmalı ve hayatına girecek yeni kişilerde, bu hataları yapmamaya dikkat etmelisin. Sana nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran. Güvenmediğin ortamlarda tanışmaktan çekiniyorsan, bunu yapma. Kısacası bu olaydan bir takım dersler çıkar, bence bu güzel bir tecrübedir.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okur Mektubu

İyi günler Candan  Abla. Size abla demek istiyorum çünkü sizi çok sevdim. Baktım herkes bir şeyler yazıp yolluyor, dur bende yollayayım, birazda beni dinlesinler istedim:) Normalde çok konuşurum, dinlenilmekten çok hoşlanan birisiyim. Herkes gibi benimde derdim var.

8 ay önce internette birisiyle tanıştım bir site aracılığıyla. Benim o siteye üye olma amacım, eski sevgilimi unutamadım, böyle bir siteye üye olarak kafamı dağıtmak istedim. Başka bir isimle ve başka bir mail adresiyle bu zaman zarfında çok kişiyle konuştum ama aralarında öyle birisi vardı ki, tam istediğim gibiydi. Efendi, dürüst biriydi, diğerleri  gibi değildi. Msn adresimin bile çok zaman sonra istedi, hemen cam açmamı teklif etmedi, evet sevmeye başlıyordum bu kişiyi, daha doğrusu hoşlanmaya. Ben İzmir’deydim, o Antalya’da öğretmenlik yapıyordu, ailesi de izmirdeydi. Neyse çok zaman geçti, 4 ay sonra adresimi istedi, konuştuk ama benim adımı hala Zeynep biliyordu. Doğruyu söylemek istedim ama ona güvenmekte sorun yaşadım. Nedeniyse onla nette tanıştık, ben böyle şeylere sıcak bakmıyordum. Normal bir ortamda tanışsak beraber olurdum yani çıkardım. Onu sevmeye çalışıyordum ama ona hala güvenemiyordum. Neyse İzmir’e gelme planları yapıyordu, beraber bir yerlere gidecektik, sonunda dayanamayıp mail attım ona doğruları söyledim, çok kızdı, benle evlenmeyi bile düşündüğünü söyledi, beni hain olarak nitelendirdi ve gitti……..

Onu çok özlüyorum. Sanki hep berabermişiz de, sanki bir anda ayrılmışız gibi:((( Bana yardım edin, onu nasıl tekrar kazanırım? Doğruları söyledim ama kaybettim, yardımınız için t.ederim