İlkbaharın yağmurlu günlerine özel makyaj önerilerimizle, her mevsimde bakımlı ve güzel görünmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Makyajın püf noktalarına dikkat ederek, gün boyunca kalıcı güzelliği deneyimleyebilirsiniz.

Kapatıcıyı az miktarda sürün

Yağmurlu günlerde kapatıcı kullanırken, sadece renk eşitsizliği olan yerlere uygulayın, tüm yüzünüze sürmeyin. Böylece kapatıcının yağmurda bulaşmasını önleyebilirsiniz.

Renkli nemlendiriciler tercih edin

Fondöten yerine renkli nemlendiriciler kullanmak akma riskini ortadan kaldırır ve yüzünüze daha doğal bir görünüm verir. Ayrıca yağmurdan ıslanan yüzünüzü kuruladığınızda ürünün maske şekilde çıkmasını önlemiş olursunuz.

Suya dayanıklı maskara kullanın

Nemli havalarda içinize en çok kurt düşüren olay maskaranızın akıp akmadığı değil mi? Yağmurlu günlerde de seksi bakışlara sahip olmak için suya dayanıklı maskaraları deneyebilirsiniz.

Krem allıkla kalıcılığı artırın

Toz allık yerine krem allık kullanarak yanaklarınızdaki pembeliği sabit hale getirebilirsiniz. Ayrıca krem allıklar akma ve bulaşma yapmadığından gün boyu rahatça kullanabilirsiniz.

Dayanıklı göz kalemleri seçin

Göz kaleminizin akmaması için maskara seçiminde olduğu gibi suya dayanıklı kalemler tercih etmelisiniz. Eğer yağlı bir göz yapınız varsa, siyah kalem yerine kahverengi kalemler deneyerek bulaşma riskini en aza indirebilirsiniz.

Makyaj bazını mutlaka kullanın

Yağmurlu havalarda eyeliner sürerken daha dayanıklı olması için mutlaka göz kapaklarınızda uygun bir makyaj bazı kullanın. Ayrıca suya dayanıklı eyelinerları da deneyebilirsiniz.

Transparan pudra ile günü kurtarın

Makyajınızı sabitlemek için transparan pudra ve primer kullanmak da işinizi görecek ve makyajın akmasını engelleyecektir.