bunu-icenler

Yağ yakmaya yardımcı içecek tarifi

Göbek ve basen eritmek, evde kilo vermek istiyorsanız yağ yakmaya yardımcı içecek tarifimizi deneyebilirsiniz! Her gün ara öğünde içilen bu mucizevi içecek sayesinde uzun süre tok hissedip diyetinizi destekleyebilirsiniz.

Yağ yakıcı içeceğin faydaları nelerdir?

Tadına bayılarak içtiğimiz bu özel karışımda kefir, meyve, tarçın ve keten tohumu vardır. Kefirin faydalarını daha önceki haberlerimizde detaylıca aktarmıştık: Protein içeriğiyle kasları besler, yağları yakar. Kalsiyum içeriğiyle yağ yakma metabolizmasını hızlandırır yani kilo vermeyi kolaylaştırır. Yine, tarçının faydaları nelerdir detaylı bir şekilde değinmiştik, tekrarlayalım: Kan şekerini dengede tutar buna bağlı uzun süre tok kalırsınız, tatlı isteğini keser ve bu sayede kilo verirsiniz.

[wp_ad_camp_2]

Malzemeler,

  • 1 su bardağı kefir
  • 1 adet mevsim meyvesi örneğin muz veya avokado veya çilek, hangisini isterseniz…
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı öğütülmüş keten tohumu

Hazırlanışı,

Bulunduğunuz mevsimden bir taze meyve seçin: Muz, kiraz, çilek, kivi… Bunu mutfak robotunda çekip püre haline getirin. Kefir, keten tohumu ve tarçınla iyice karıştırın.

Akşamüstü 4-5 saatlerinde veya gece uyumadan 3 saat önce için. Bunun amacı şudur: akşamüstü gelen açlık ve yorgunluk haline kefirle karşılık verirseniz insanların kilo almasına sebep olan akşam yemeğinde aşırı yeme hatasına düşmemiş olursunuz ayrıca tatlı isteğini kesersiniz.

Kefiri marketlerden hazır alabilir veya aktardan mayasını alıp evde kendiniz yapabilirsiniz.

kefirin-faydalari-nedir

KEFİRİN MUCİZE FAYDALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ