yag-yakici-kahve

Değerli okuyucularımız, yağ yakıcı kahve tarifini denedik; sonucundan memnun kaldık ve şimdi sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşıyoruz! ‘Yaz gelene kadar zayıflasam keşke’ diyorsanız, evdeki malzemelerle kolayca hazırlanan yağ yakıcı kahveyi deneyiniz.

Kilo vermeye yardımcı kahve, aslında yağ yakıcı besinler grubundaki üç temel malzemeden oluşuyor: süt, tarçın ve kahve. Neden bunları seçtiğimizi sizlere, bilimsel araştırma sonuçlarına dayanarak açıklıyoruz. Size tavsiyemiz, besinleri iyi tanımak için bu açıklamaları dikkatle okuyunuz sonrasında yağ yakıcı kahve tarifine geçiniz.

Kahvenin zayıflamaya faydaları

İştah kesmeye yardım eder, abur cubur veya fazla yeme isteğini keser. İdrar söktürücü olan kahve bol su ile birlikte tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder. Kan dolaşımını güçlendirip yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırmaya da yardım eder. Uyarıcı etkisiyle diyet sırasında olabilecek baş ağrısı veya halsizliği önler.

Sütün zayıflamaya faydaları

Vücutta yağ yakımı için üç temel şart vardır: kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein almak, yeterli miktarda kalsiyum almak… İşte, süt hem bu şartları yerine getiriyor hem de kişinin sağlıkla kilo vermesini sağlıyor. Kalsiyum, vücuttaki kötü yağ hücrelerini domine ederek vücuttan atılmasını sağlıyor.

sut-kedi

Tarçının zayıflamaya faydaları

Kan şekerininin düşüklüğü veya yüksekliği bizim acıkmamızı, tok hissetmemizi belirler. Sağlıkla kilo vermek isteyen kişinin hedefi ise dengeli bir kan şekeri seviyesi yakalamaktır. İşte, tarçın hem kan şekerini dengeler hem de kişinin tatlı, aşırı yeme isteğini önler.

Yağ yakıcı kahve nasıl yapılır?

Malzemeler,

  • 1 su bardağı süt
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı gold veya klasik kahve

Hazırlanışı,

Yağ yakıcı kahve için kullanacağımız sütü mutlaka geceden hazırlıyoruz, buna dikkat etmelisiniz. Geceden sütü ve çubuk tarçını küçük bir tencereye alıp kısık ateşte kaynatıyoruz. Bunu yapmamızın amacı, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlamaktır. Süt bir taşım kaynadıktan sonra ocaktan indiriyoruz ve sabaha kadar içinde tarçını da bırakıp bekletiyoruz.

Yağ yakıcı kahvemizi içmek için en ideal saat akşamüstü 4 veya 5 saatlerdir; çünkü bu saatlerde enerji düşer ve kişi akşam yemeğinde aşırı miktarda yemek ister. İşte, hem bunu önlemek hem de yağ yakımına katkı için saat 4 veya 5 gibi kahvemizi içeceğiz. Kahveyi ise, geceden hazırladığımız tarçınlı sütü yeniden ısıtıp bir tatlı kaşığı kahve ekleyip karıştırarak yapıyoruz. Ancak, dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var; onları aşağıda açıklıyoruz.

cubuk-tarcin

Yağ yakıcı kahveden fayda görmek için yapmanız gerekenler

  1. Kahvenin yanında mutlaka 2 büyük bardak su içmelisiniz ki yakılan yağlar ter veya idrar yoluyla dışarı atılsın.
  2. Bu kahvey ASLA ikisi, üçü bir arada kahvelerle yapmayın; onlar gerçek kahve değil; kimyasal karışımlardır. Gold veya klasik veya filtre kullanabilirsiniz.
  3. Kahvenin vücutta etki gösterebilmesi için en az 1 hafta düzenli kullanmalısınız, 2 gün içip bırakmak yok.
  4. Çubuk tarçın kullanım açısından çok rahat ama eğer evde yoksa, bir çay kaşığı toz tarçınla da sütü kaynatabilirsiniz.
  5. Emziren anneler tüketebilir, sakıncası yoktur ama yine de sorumlululuk size aittir.

Kahveden söz etmişken, kahve falına nasıl bakılır öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN

kahve