Doğal besinlerle evde yağ yakıcı detoks suyu yapabilirsiniz. Vitamin dolu, ödem söktürmeye yardımcı zayıflama tarifiyle hayalinizdeki vücuda adım adım ulaşabilirsiniz. Yağ yakıcı detoks suyunun en önemli özelliği, yüksek oranda vitamin içeren besinler kullanmaktır. Limon, maydanoz, zencefil, taze nane, çilek, salatalık gibi besinler örnek olarak gösterilebilir.

Salatalık, limon, portakal, çilek, nane, maydanoz gibi doğal besinlerle detoks suyu yapabilirsiniz.

Kilo vermek, küçük parçaların bir araya gelip bir bütünü oluşturmasıdır. Örneğin, detoks suyu içerek vücudunuzun vitamin, mineral ve su ihtiyacını karşılarsınız. Bu sizin, metabolizma hızınızı yükseltip iştahınızı dengeler. Günde yarım saat yürüyüş yaparsınız, bu sizin yağ yakma gücünüzü artırır. Kendinize yaptığınız her iyilik, peş peşe eklenir ve siz sonunda ideal kilonuza ulaşırsınız.

Malzemeler,

  • 1 litre oda sıcaklığında su
  • 1 adet orta boy salatalık
  • 1 adet orta boy limon
  • 1 avuç içi kadar taze nane

Detoks suyunu isterseniz geceden, isterseniz sabahtan hazırlayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Sadece, en az beş saat bekletmeniz gerekiyor ki kilo vermeye faydası olsun.

Hazırlanışı,

  1. Limon ve salatalığı iyice yıkayıp dilimleyin.
  2. Sürahide su, salatalık, limon ve naneyi karıştırın.
  3. Ağzını kapatıp buzdolabı veya serin bir yerde bekletin.

Besinleri suda bekletiyoruz, çünkü vitamin ve özlerini suya bırakıp şifasını ortaya çıkarıyor.

Detoks suyu ne zaman içilmelidir?

İştah kesici özelliğinden faydalanmak için bir bardak, ana ve ara öğünlerden önce içebilirsiniz.

Detoks suyu ne kadar içilmelidir?

Biliyorsunuz ki sağlıklı yaşamak ve kilo vermek için günde 2 litre su içilmesi gerekir. Bu bağlamda, günde 1 litre yağ yakıcı detoks suyu ve 1 litre sade su içerek vücudunuzun sıvı ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

İstediğiniz kiloya inene kadar ve sağlığınızı korumak için her zaman detoks suyu içebilirsiniz.

Detoks suyu hakkında pratik bilgiler:

Detoks suyunu sadece limon, salatalık ve nane ile yapmak zorunda değilsiniz. Çilek, karpuz, maydanoz, tarçın, elma, ananas, kayısı gibi damak tadınıza uygun ve doğal besinler kullanabilirsiniz.

Nane, anne sütünü azalttığı için emziren anneler için uygun değildir. 

Çalışıyor veya öğrenciyseniz, suyu bir şişeye doldurup yanınızda götürebilirsiniz. Taşımak, o an için size ağır gelebilir ama emin olun ki fazla kilo ve yağları taşımak vücudunuza daha ağır geliyor.

Yağ yakıcı detoks suyu tarifini öğrendiniz, hemen bugün denemenizi tavsiye ederiz.