Her kadın farklı vücut tipine sahiptir ve çoğu kadının vücudunda beğenmediği bir yeri vardır. Kıyafetleriyle o yeri kapatmaya çalışır. Kapatamadığında mutsuz olur ve kendini iyi hissetmez. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, sizlere vücut tipine göre giyinme tüyoları veriyoruz.

Vücut tipine göre kıyafet seçimi

Ne yazık ki her kıyafet her vücut tipinde hoş durmaz. Sırf moda olduğu için giyilen kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kısa veya daha kilolu gösterebilir. Vücut tipinize göre giyinmek sizi hem daha şık gösterir hem de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Öncelikle vücudunuzu iyi tanıyın ve hangi vücut tipinden olduğunuza karar verin. Daha sonra sahip olduğunuz vücut tipi için giyinme tüyolarımızı okuyarak kıyafetlerinizi seçebilirsiniz.

Armut tipi vücut nasıl giyinmeli?

Armut şeklinde vücuda sahip olan kadınların üst bölümler daha dardır. Kalçalara doğru inildikçe genişler. Armut tipi vücuda sahip olan kadınların görünümü son derece feminendir. İnce bele ve küçük göğüslere sahiptirler. Sizin de vücut tipiniz bu şekildeyse, kıyafet seçimi yaparken ince belinizi ortaya çıkarmalısınız. Bol olmayan üstünüze oturan bluzlar tercih edin. Kalçalarınızı kamufle etmek istiyorsanız tunik veya uzun ceketler giyebilirsiniz. Alt giyimde çan şeklinde gelen etekler size çok uygun olur. Pantolon seçerken desenli ve açık renkte olanlarından uzak durun. Koyu renkteki pantolonlar vücudunuzun alt kısmını daha belirgin ve ince gösterecektir.

Ters üçgen vücut tipi nasıl giyinmeli?

Ters üçgen vücut tipine sahip kadınların geniş omuzları, normal ölçülerde belleri, dar kalçalar ve uzun bacakları vardır. Böyle bir vücuda sahipseniz, geniş omuzlarınızla kalçalarınızı dengelemeniz gerekir. Genişleyen etekler, düşük belli ve geniş cepli pantolonlar sizi iyi gösterir. Üst giyiminizde geniş omuzlu bluzlardan ve vatkalı ceketlerden uzak durmalısınız. Aksi takdirde geniş olan omzunuz daha geniş görünür ve bu görünümünüz hoşunuza gitmeyebilir.

Dikdörtgen vücut tipi nasıl giyinmeli?

Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz vücudunuzun üst ve alt bölümü birbirine yakın ölçüde demektir. Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların bacakları genellikle incedir. Bacaklarınızı ortaya çıkarmaktan korkmayın! Etek seçimi yaparken omuzlarınızı daha geniş göstermeye çalışın. Düz kesim ve bollaşan etekler tam size göre! Kısa etekleri uzun ceketlerle kombin edebilirsiniz. Kolsuz üstler omuzlarınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Korse özelliği taşıyan bluzlar da bel kıvrımınızı belirginleştirir.

Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli?

Kum saati vücut tipi, en bilinen ve en çok arzulanan vücut tipi olabilir. Bu tipte vücudu olan kadınlar ince kemik yapısına belirgin bel oyuntusuna ve yuvarlak kalçalara sahiptir. Üst giyim konusunda dar kıyafetler tercih edin. Bel kıvrımınızı daha belirgin hale getirerek seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bluzlarınızın kalça hizasında bitmemesine dikkat edin. Aksi takdirde kalçalarınız olduğundan daha geniş görünecektir. Vücudunuza oturan elbiseler sizi etkileyici bir görünüme kavuşturur.

Vücut tipine göre giyinme tüyolarını öğrendiniz.