Vajinal akıntı için bitkisel tedavi yöntemi

Kadınların büyük bir bölümü vajinada akıntı problemi yaşayabilir. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, vajinal akıntı için bitkisel tedavi yöntemini yazdık. Sizde de vajinal akıntı problemi varsa, sizlere sunduğumuz bitkisel çözümü mutlaka okumalısınız.

Vajinal akıntı için maydanoz kürü

Maydanoz, vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlar ve anti bakteriyel özelliği sayesinde kullanıldığı bölgedeki zararlı bakterileri yok eder. Vajinal akıntı ve kaşıntılarda maydanoz suyuyla temizlik yapılması hem de kaynatılmış posasıyla pansuman yapılması faydalı olacaktır.

Yapılışı:

Küçük bir tencereye yarım demet maydanoz ve bir su bardağı suyu alıp birkaç taşım kaynatın ve ocaktan indirin. Maydanozu kevgir yardımıyla süzün. Maydanoz suyunu ise temizlik aşamasında kullanmak üzere saklayın. Elde ettiğiniz maydanoz posasını gazlı bez ya da temiz bir tülbent içine koyup, hijyenik ped gibi katlayın ve vajina içine değecek şekilde yerleştirip, sıkı bir iç çamaşırı giyin. Yaklaşık 15 dakika boyunca bekletin. Sürenin sonunda çıkarıp önceden hazırladığınız maydanoz suyuyla yıkayın ve temiz suyla durulayın.

Vajinal akıntı için bitkisel tedavi yöntemini öğrendiniz. Uzun süredir devam akıntı sorunu varsa mutlaka uzman bir doktordan yardım almanızı tavsiye ederiz. Kadın sağlığı hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Vajinada kaşıntı için bitkisel tedavi yöntemleri

Genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Vajina hakkında bilinmeyen gerçekler

Yorum Yapın