kadin-sagligi

Vajinal kaşıntı ve beyaz akıntı, her kadında görülebilecek kadar sık yaşanan bir sorundur. Genellikle mantar enfeksiyonu olarak adlandırılan bu hastalık, kaşınma, genital organlarda yanma, kızarıklık ve beyaz hafif kokulu akıntıyla kendini gösterir.

Genital bölgede hijyen yetersizliği, antibiyotik kullanımı, naylon türevi iç çamaşırı giymek gibi pek çok nedenle vajinal kaşıntı meydana gelebileceği gibi kişinin bağışıklık sistemi zayıfladığında da kendiliğinden ortaya çıkabilir. Siz, zaten bu sorunu yaşıyorsanız, neden olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Biz, sizlere hafif şiddetli vajinal kaşıntı için bitkisel tedavi yöntemini sunacağız.

Genital organlarınızı hafif ılık suyla iyice yıkayın ve dikkatlice kurulayın. Sakın, temiz olsun diye şampuan, sabun kullanmayın; bu tür ürünler genital bölgedeki faydalı bakterileri öldürüp mantar ve kaşıntının artmasına sebep olur. Bu sebeple, altını çizerek bildirelim ki sadece ılık suyla iyice yıkayın ve kurulayın. İdrar ve dışkı kalıntıları, kaşıntı ve mantarın artmasına sebep olur; temizliğe dikkat edin.

Ve, gelelim Vajinada kaşıntı için kolay bitkisel çözüme! Bu işlem için iki malzemeye ihtiyacımız var: pamuk ve doğal elma sirkesi… Doğal elma sirkesi, mikropları temizleyici ve PH dengesini düzenleyici etkiye sahiptir. Mantar türü mikrobik hastalıklarda doğal tedavici edici özelliği vardır. Ancak, dikkat etmelisiniz, mutlaka doğal elma sirkesi kullanmalısınız. Aktarlardan ve doğal ürün satan mağazalardan temin edebileceğiniz doğal elma sirkesini pamuğa döküp genital bölgenize pansuman yapar gibi sürün. Bu sırada hafif bir yanma hissedeceksiniz ama dayanın, sonunda sizi bu kaşıntıdan ve akıntıdan kurtacaktır. Bu yanma, bölgede enfeksiyon olduğunun kesin kanıtıdır ve iyileştiğini gösterir.

elma-sirkesi2

Bu işlemi, günde 2-3 kez tekrarlayın, zaten giderek akıntı ve kaşıntı azalacak, iyileşecektir. Bu sırada pamuklu çamaşır giymeye, mümkünse cinsel ilişkiden uzak kalmaya özen gösterin.

Vajinal akıntı veya kaşıntı yaşadığınızda elbette en doğrusu hemen jinekologa gidip gerekli test ve tedavileri yaptırmaktır. Bunu her zaman aklınızda tutun.

Evet, işte bu kadar: vajinada kaşıntı için kolay bitkisel çözüm için elma sirkesi ve pamuk yeterlidir.

Önemli bilgi: Uzun süredir devam eden kaşıntı, akıntı gibi problemleriniz varsa lütfen hemen kadın doğum uzmanına danışın! İhmal edilen bir hastalık, sizi çok zor durumda bırakabilir. Utanmayın, çekinmeyin ve sağlığınız için doktora gidin!