vajinaaaaestetigiSon yıllarda oldukça sık duymaya başladığımız vajina estetiği, aslında nedir ve nasıl yapılır? Dr.Erhan Karaalp’e sorduk ve vajinal estetiğin detaylarını sizler için öğrendik…

Eğer çok doğum yapmışsanız veya normal doğum yapmışsanız, yaş da ilerledikçe, kas ve bağ dokusunda gevşemeler meydana geliyor. Bu durumda çiftlerin cinsel yaşamlarından zevk almaları zorlaşıyor. Ayrıca cinselliğin dışında, enfeksiyon, sarkma ve idrar kaçırma sorunları oluşabiliyor. Cinsel ilişki sırasında hava kaçırma tarzında kötü sesler de oluşabiliyor.

Kadında kendini yetersiz hissetmeye veya utanmaya neden olabiliyor. Ayrıca vajinadan dışarı doğru sarkma yaşanması, gaz kaçırma, idrar kaçırma gibi durumlar, kadının kendini kötü hissetmesine ve depresyona girmesine enden olabiliyor.

Vajinal estetik sayesinde, vajinadaki bollaşan kısım daraltılıyor ve sıkılaştırılıyor. Ortalama 40 dakika civarında ve genel anesteziyle, karından değil, vajinadan yapılıyor. Ameliyattan sonra sadece 2 saatlik müşahede gerekiyor. Hastanede yatmaya gerek kalmıyor ve 4 hafta sonra cinsel yaşamının normal seyrine dönebiliyor.

Evlilikte cinsel yaşamı renklendirmenin yollarını öğrenmek için tıklayın!