Ülkemiz kadınlarının çok büyük bir oranı henüz orgazm ile tanışmış değil. Cehalet, isteksizlik ve psikolojik etkilerden başka fiziksel etkilerde var. Vajinanı gevşemesi ve genişlemesi en önemli haz almama sebebi.

Sevişmek, aşkın en özel yanıdır. Birlikteliklerin devamını sağlayan en önemli konudur. Hatta, sadece cinsel uyumları muhteşem olduğu için ilişkilerini yürüten çiftler var. Ancak, ülkemizdeki genellemeye bakacak olursak, orgazm olamayan kadınlarımızın sayısı oldukça yüksek. Bunun değişik sebepleri var. Biri ise vajinanın doğum gibi nedenlerden dolayı esnemesi ve genişlemesi. Bu durumda her iki tarafında zevk alma oranı düşüyor.

Tıp artık her şeye çare bulur oldu. Göğüslerimiz küçülüp, büyüyebiliyor. Fazla yağlarımız, burnumuz, kırışıklarımız, aklınıza ne gelirse çaresi var. Eh! Bu kadar derde derman olan tıp dünyası, seksin en önemli öğesi olan vajinaya mı çare bulamayacak? Buldu!

Anne olduktan sonra kadınlığını dolaba kaldıran birçok kadın, acaba doğum sebebiyle yaşadıkları bu fiziksel olaydan ötürü sevişmekten soğumuş ve annelik kılıfını bunun için kullanıyor olabilirler mi? Bu haberi okuduğumda çok sevindim. Biraz cesareti olan hanımlar bence bu ameliyatı deneyeceklerdir. İyileşme süreci de o kadar uzun değilmiş. En geç 1 haftada tekrar sosyal yaşantınıza dönebiliyormuşsunuz. Cinsel ilişkiye girme süresi de en çok 4 haftada tamamlanıyormuş. Kadınlar için büyük bir devrim.

Doğum haricinde başka sebeplerden dolayı oluşan deformasyonu, çok dar olması sebebiyle ilişkiye giremeyenleri, cinsel organının görüntüsünü beğenmediği için sevişmekten vazgeçenleri düşününce, bu olay bana büyük bir adım gibi geldi. Sizi bu konuda bilgilendirmeden geçemedim. Belki birisine çare olurum. Buna benzer bir sorun yaşıyorsanız, hemen doktorunuza danışın. Çözümü varsa, neden halledilmesin ki?

Şimdi bana “aşkın, bu konuyla ne ilgisi var?” diyen olabilir. Hemen cevabını vereyim. Sevişmek, aşkın törenidir bence. Birbirini seven iki insan, sadece ruhlarını ve düşüncelerini birleştirmezler. Bedenleri tek bir kişi olur. Sevişmek, insana verilmiş en güzel hazlardan ve temel ihtiyaçlardan biridir. Yani, cinsellik aşkın içindedir. Bu sebeple benim ilgi alanıma girer.
Geçenlerde, televizyonda ana haber bülteninde, kadınların altın günlerini artık estetik merkezlerinde yaptıklarına dair bir haber seyrettim. Hanımlar kısırları, kekleri getirmişler, o gün sıra kimdeyse parayı alıp, doktorun odasına giriyordu. Burnunu yaptıran, göbeğindeki yağları aldıran, kimin beğenmediği neresi varsa, toplanan parayla estetik yaptırıyorlardı. Bundan sonra öncelik vajinada! Ciddi kısmını bir tarafa bırakırsak, işin esprisi de hoş. Düşünsenize bu hafta sıra Bayan X’e gelmiş. Almış kadın dolarları, euroları, tam doktorun yanına girecek; meraklı hanım arkadaşlar soruyor:

– Sen nerene estetik yaptıracaksın şekerim?
– Vajinama canım, vajinama!


Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.