cara-delevingne-foto

Hayatın her alanında çevremize değer katar, dünyayı güzelleştiririz. Başarı çocuklarımızın, eşlerimizin arkasında gerçekten bizim gücümüzün etkisi vardır. Ama biz kadınlar, ilk önce kendimize değer vermeyi ve özen göstermeyi öğrenmeliyiz.

Şimdi sıra bende diyen kadınlar için, ‘Yüksek Topuklar’ kadın portalı olarak, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak ile görüştük ve Kadınlara özel güzellik bilgileri aldık; sizinle paylaşıyoruz.

Kadınların işgücüne katılımıyla birlikte yapılan araştırma ve istatistiklere göre tüm dünyada estetik uygulamalarında artış olduğunu dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, bu uygulamalar içerisinde en büyük payı botoks ve dolgu gibi cerrahi olmayan estetik uygulamalara ait olduğunu belirtti.

Estetiğin tıpkı özel bir davet için giyilecek elbisenin özel olarak dikilmesi gibi kişiye özel planlanması gerektiğine dikkat çeken Aysun Bölükbaşı Mamak, “Yüzümüzdeki mimiklerimiz, yatış şeklimiz, yüz kemiklerimizin durumu, iş hayatımız kısacası yaşamımıza dair her şey cildimizi etkiler. Zamanın etkilerine bağlı olarak alın ve göz çevremizdeki mimiklerden dolayı çizgilenmelerin olması son dere-ce normal. Bu çizgilerin sürekli kalması halinde maalesef o bölgede bir cilt kırılması meydana gelir ve orası aslında hasarlı bir bölge durumuna gelmiştir. Botoks uygulaması ile bu çizgilerden kurtul-mak, aynı zamanda ciltteki iyileşmeyi de sağlar. Botoksla düşen kaşın kaldırılması, yuvarlak ve ka-visli kaşın düzleştirilmesi ve sinirli görünüme sebep olan çatık kaş durumunu düzeltmek mümkün-dür. Kaş arasındaki ilk çizgimiz 1 çizgisine benzer. Yaşlandıkça bu 11’e döner. Önemli olan botoks uygulamasının bunun 111 görüntüsü olmadan yapılmasıdır. Sosyal veya iş yaşantısında sürekli insanlarla iletişim halinde olunması sebebiyle çatık kaşlı görünüm karşı tarafta son derece negatif bir izlenim yaratır. Hatta bırakın iş yaşamını, çocuğunuzla bile aslında gergin olmadan konuşsanız dahi istemsiz kaş çatıyorsanız, o sizin her zaman sinirli bir yapıda olduğunu düşünecek ve kafasına bu şekilde kaydedecektir. Bu durumda ‘Anne neden bana bu kadar sinirli bakıyorsun?‘ cümlesini duymanız kaçınılmaz olur” şeklinde konuştu.

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak
Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak

Yorgunluk, az uyku, sigara içimi veya tiroit bezi bozuklarına bağlı hormonal bozuklukların öncelikle ve özellikle alt göz kapaklarını etkilediğini anlatan Op. Dr. Mamak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Alt göz kapaklarındaki renk koyulaşması veya çökmenin olması hem daha yorgun, hem de daha yaşlı görünmeye neden olur. Özellikle bu bölge için tasarlanmış ürünler sayesinde hem göz altı morlu-ğunu azaltılır, hem de çökme düzeltilerek eskisi gibi daha dolgun hale gelir. Amerika’da yapılan 2000-2014 seneleri arasındaki karşılaştırmalı çalışmalarda elmacık kemiği belirginleştirilmesinin giderek arttığını gösteriyor. Bu da kadınların belirgin dudak kadar yüksek elmacık kemiğini istediği-ni gösteriyor. Son zamanlardaki teknikteki fark ise bu işleminin protezden ziyade yağ veya dolgu enjeksiyonları ile yapılıyor olması.”

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak iletişim bilgileri:

www.aysunmamak.com

twitter: aysunmamak

instagram: aysunbolukbasimamak

facebook: Op.Dr.Aysun Bölükbaşı Mamak