uyuyan-kadin

Geçmişten günümüze kadar “güzellik uykusu” geleneği aktarılmışsa, kadınların bir bildiği var! Çünkü uyumak, kilo vermekten cildimizin yenilenmesine kadar pek çok fayda sağlıyor. ‘Yüksek Topuklar’ olarak biz, uyumanın kilo vermeyle ilişkisini inceliyoruz ve size yağ yakımını hızlandıran yoğurt kürü tarifini veriyoruz.

Uyurken kalori yakmak veya kilo vermek, ilk duyduğumuzda imkansız gibi görünse de bu gerçekten mümkün! Uyurken hiç hareket etmeyiz belki; ama bedenimiz çalışmaya devam eder. Kalp atışı, solunum, iç organ hareketleri ve beden sıcaklığının korunması gibi işlemler için, enerji gereklidir; dolayısıyla vücudumuz uyurken de enerji harcar. Kalori yakımı ise kilo vermenin en temel gereklerinden biridir.

Hangi saatlerde uyumak gerekir?

Gece 23.00 ile 05.00 saatleri arasında olmanız gereken tek yer var: yatak! Uyku esnasında vücut kendini yeniliyor, dokular onarılıyor, yağ yakılıyor… yani asıl kilo verme işlemi biz uyurken, bu saatlerde yapılıyor. Mutfaktan veya televizyon izlemekten uzak durun. Kilo vermek için bu saatlerde mutlaka uyumalısınız.

Uyurken kaç kalori yakılır?

54 kg ağırlığında bir kişi, 8 saatlik uykuda 552 (kilo) kalori enerji harcıyor. Bu, yabana atılacak bir enerji sarfiyatı değil. Fakat aynı kişi, yürüyüş yaptığı zaman, aynı miktarda enerjiyi, 1 saatte harcıyor. Ayrıca kalp-damar sistemi ve akciğerlerinin de göreceği faydaları hesaba katarsanız, kilo vermek için, uyumakla yürümek arasında bir seçim yapmak kolaylaşacaktır.

Yağ yakımı nasıl hızlandırılır?

‘Yüksek Topuklar’ olarak size uyurken kilo vermeyi hızlandıran, bizim de sık sık kullandığımız yoğurt kürü tarifimizi öneriyoruz! 4 malzemeyle kolayca hazırlanan yoğurt kürü, formunuza kavuşmaya yardım ediyor.

Yoğurt kürü tarifi için buraya tıklayınız