diyet-salata-kadin-yeni

En büyük hayallerinizden biri kilo vermekse, bunu gerçekleştirmenizi sağlayacak önerilerimiz var! Uyumadan önce kazanacağınız alışkanlıklar sayesinde zayıflayabilir, istediğiniz kiloya erişebilirsiniz.

Geç saatte karnınız acıkıyor mu?

Gece olup, karanlık çökünce vücudunuzda oluşan bazı hormonlar yüzünden, karnınız aç olmasa da, canınız yemek isteyebilir. Uyumadan önce yemenin çok sakıncalı olduğunu defalarca duymuşsunuzdur ama bundan kaçınmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz.

Yatağa gitmeden birkaç saat önce bir bardak tarçınlı ılık süt içmek, ayda 4 kiloya kadar yağdan vermeyi sağlar ve sizi rahatlatacaktır. Aynı şekilde sıcak bir banyo da, açlık fikrinden uzaklaşarak, sizi uykuya hazırlamakta etkili bir rol oynar. Sıcak bir banyo alıp, ılık bir süt içerek geceyi bitirmek ve uykuya dalmanın en kolay yoludur.

Ayda 4 kilo verdiren tarçınlı süt tarifi için tıklayın

Sağlıklı atıştırmalık tercih etmeyi denediniz mi?

Aç karna uyumak veya aklınız sürekli yemekteyken uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi uzun açlıklara mahkum etmek yerine, sağlıklı birkaç atıştırmalıktan birini seçebilirsiniz. Böylece huzurlu bir uyku uyumanız mümkün olacaktır.

Ancak bu atıştırmalıkların mutlaka sağlıklı seçimlerden olması gerekir. Ağır bir yemek veya çok baharatlı ürünler tercih etmeyin. Bir kase yoğurt, içine kalın doğranmış bir adet salatalık, hem sağlıklı, hem uykunuzu getirmeye yardımcı bir alternatif olabilir.

Hepsinden önemlisi yatağa uzanıp zayıfladığınız günleri hayal etmek, istediğiniz kıyafetleri giyerken kendinizi zihninizde canlandırmak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifi için tıklayın

esnemehareketlerilkiloverdidirimii17kasim-13


Esneme hareketlerini öğrenmek için biraz araştırabilirsiniz

Vücudunuzun deliksiz bir uyku uyuması ve sağlıklı uyanması için, uyumadan önce temel esneme hareketlerini yapmanız, kaslarınızın gevşemesini sağlar. Bazı temel yoga hareketlerini veya esneme hareketlerini yaparak, vücudunuzu uykuya hazırlayabilirsiniz. Böylece uyku eksikliğinden kaynaklanan acıkma sorunları yaşamamış olursunuz.

Esneme hareketleri resimli anlatım için buraya tıklayınız

Karanlıkta uyumak düşündüğünüzden daha önemli

Uyuduğunuz odanın sıcaklığı, havalandırılmış ve temiz olması çok önemlidir ancak daha da önemlisi karanlıkta uyumanız gerektiğidir. Kilo vermek için hormonal dengenin düzgün olması gerekir. Bunun temel anahtarı olan uykunun da mutlaka en iyi şartlarda sağlanmış olması gerekir.

Uyuyacağınız odanın karanlık olması ve içeride zararlı ışınlar saçan elektronik cihazlar olmaması çok önemlidir. Yatak odanızda iyi ve kalın kumaştan perdeler olsun. İçeriye ışık sızmamasına önem verin ve elektronik cihazları yatak odanızdan uzak tutun. Eski tip çalar saatlerden vazgeçmeyin.

zayiflama-yontemleri-banner