Gün sonunda cilt, dış etkenler nedeniyle yıpranır ve bakıma ihtiyaç duyar. Uyku sırasında yenilenen sağlıklı bir cilt için uyku öncesi bakım çok önemlidir. Biz de “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizler için, uyku öncesi cilt bakımıyla ilgili bilmeniz gerekenleri derledik.

Yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır?

Ciltteki hücreler, uyku esnasında yenilenir, cildin daha parlak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Yatmadan önce cilt bakımı yapmak, bu sürece hazırlık yapar ve ciltteki hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Daha sağlıklı ve canlı bir cilt için yatmadan önce cildinize bakım yapın.

  • Uyku öncesi cilt bakımına makyajınızı temizleyerek başlamalısınız. Tüm gün ciltte kalan makyaj, gözenekleri tıkar ve cildinizin nefes almasına engel olur.
  • Makyajınızı çıkardıktan sonra tüm yüzünüzü bir temizleme jeliyle yıkayın. Çünkü temiz bir cilt, bakım ürünlerini daha iyi emer ve etkili hale getirir.
  • Cildinizi yıkadıktan sonra, mutlaka nemlendirin. Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle, geceleri oluşabilecek kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

  • Cilt, tüm gün güneşten, havadan ve rüzgardan etkilenir, hasar görür. Bu hasarları azaltmak, cildi vitamin ve mineral açısından beslemek için, cilt serumları kullanabilirsiniz. Kaliteli içeriğe sahip serumlar, kırışıklık ve leke oluşumuna da engel olacaktır.
  • Gelelim göz çevresine… Cildinize uyguladığınız ürünleri göz çevrenize uygulamamalısınız. Çünkü, göz çevresi daha hassas ve ince bir yapıya sahiptir. Göz çevresi için özel bakım kremleri kullanmalısınız. Böylece, göz çevresinde yaşanan kuruluğu ortadan kaldırır ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatırsınız.

  • Cildinize bakım yaptıktan sonra ellerinizi de nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Ellerinizin yumuşacık ve bakımlı olması için yatmadan önce mutlaka besleyici bir kremle nemlendirin. Bu sayede, tırnaklarınız da güçlenecektir.

Uyku öncesi cilt bakımının nasıl olması gerektiğini öğrendiniz. Cilt bakımı hakkında diğer yazılarımız: