Eğer sevdiklerinize aranızdaki bağları güçlendirmenin yollarını arıyorsanız onlara uzun yıllar hatırlayacakları hediyeler verebilirsiniz.

Özellikle kişiye özel hediyeler, sevdikleriniz için unutulmaz birer seçenek olabilir. Arkadaşlarınıza ya da ailenize onları ne kadar sevdiğinizi gösterecek bir armağan arıyorsanız unutulmayacak hediye fikirlerinin sıralandığı bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz!

Kişisel Macera Kitabı

Unutulmayacak hediye fikirleri arasında ilk sırada sevdiklerinizle birlikte oluşturabileceğiniz bir macera kitabı var! Tasarımıyla beğeninizi kazanacak bir defter satın alarak onu anılarınızı ölümsüzleştirmek ve yazılarla sevginizi ifade etmek için doldurabilirsiniz. Kendi elinizle hazırlayacağınız bu macera kitabı, tamamen sizin deneyimlerinize göre şekillenir!

İsterseniz yapıştıracağınız her fotoğrafın yanına özel notlar ekleyerek hediyenizi daha da anlamlı hâle getirebilirsiniz. Üstelik bu macera kitabını bir seyahat defteri olarak da kullanabilir, yolculuğunuz esnasında biriktirdiğiniz anılarınızı burada saklayabilirsiniz.

Kişiye Özel Takımyıldızı Haritası

Özel tarihleri daha da değerli kılabileceğiniz unutulmayacak hediye fikirlerinden biri o tarih ile oluşturacağınız bir yıldız haritası olabilir. Bu haritalar yapılırken gökyüzündeki takımyıldızlarının ilgili tarihteki konumu belirleniyor. Ardından bu yıldızların haritası çıkarılarak altına istediğiniz notlar ekleniyor. Tarihe göre yıldız haritaları belirlenirken profesyonel bir astronomi yazılımı kullanılıyor. Böylece hediyeniz sadece size özel olarak tasarlanıyor.

Evlendiğiniz günde, çocuğunuzun doğum gününde, sevgilinizle tanıştığınızda ya da annenizin doğum gününde yıldızlar nasıl görünüyorsa harita da aynı şekilde görünür. Böylece bu özel tarihi tekrar tekrar hatırlayabilir, sevdiklerinize eşsiz bir hediye vermenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Fotoğrafınızdan Yapılan 3D Lamba

Arkadaşınıza sadece ikinizi anlatan bir hediye vermek ister misiniz? Ölümsüz bir hediye için birlikte çekindiğiniz bir fotoğrafı üç boyutlu bir lambaya çevirebilirsiniz! Unutulmayacak hediye fikirleri arasında yer alan bu öneri ile anılarınızı alışılmışın dışında bir hediyeye dönüştürebilirsiniz.

Hediyenizi oluşturmak için birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızın olması yeterli! Ardından cam gibi saydam bir malzemenin üzerine fotoğrafınız kazınır ve ışıklı bir standa yerleştirilir. Dilerseniz bu hediyeyi babanız, sevgiliniz, kardeşiniz ya da sizin için kıymetli olan biriyle çekilmiş bir fotoğraf ile hazırlatabilirsiniz.

Kişiye Özel Fotoğraflı Patlayan Hediye Kutusu

Patlayan hediye kutuları, satın aldığınız bir aksesuar ile birlikte verebileceğiniz unutulmayacak hediye fikirlerinden biri! Bu kutuların ortasında yüzük, saat, parfüm, anahtarlık gibi küçük hediyeleri koyabileceğiniz bir alan bulunur. Çevresi de tamamen özelleştirebileceğiniz boş alanlarla kaplı olur. Hediyenizi kutunun ortasına yerleştirdikten sonra, etrafındaki boş alanları istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Örneğin sevgiliniz için bir patlayan kutu hazırlıyorsanız boş alanlara fotoğraflarınızı yapıştırabilir, notlar yazabilir, kutuyu çeşitli çıkartmalar ile süsleyebilirsiniz. Hazırlığınızı bitirip kutuyu kapattığınızda dışarıdan sadece normal bir hediye kutusu olarak görünür. Fakat kapağı açıldığında kutunun kenarları açılarak kocaman bir fotoğraf albümüne dönüşür ve içerisindeki hediye ortaya çıkar.

Bebeğinizin Kalp Atışından Yapılan Bir Tablo

Eğer henüz doğmamış bebeğinizin minik kalp atışlarını kaydettiyseniz onu sanatsal bir tabloya dönüştürmek, unutulmayacak hediye fikirleri arasında yer alabilir. Böylece bebeğinizi hayata bağlayan kalp atışlarını ömür boyu gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

Bu tablo için kaydettiğiniz ses dosyası, görselleştirilmiş ses dalgalarına dönüştürülüyor ve renkli tasarım seçenekleri ile âdeta bir sanat eseri hâlini alıyor. Tablonun yaratıcılığı ise tamamen size kalmış! Aşağıdaki seçenekleri de ses dalgası tablolarına dönüştürmek için kullanabilir, unutulmayacak hediye fikirlerini çoğaltabilirsiniz:

 • En sevdiğiniz şarkı,
 • Yakınlarınızın sesi,
 • Sevdiğiniz bir şiir,
 • Kaybettiğiniz bir yakınınızın sesli mesajı,
 • Evcil hayvanınızın sesi.

Salus ile Kişiye Özel Seans

Sevdiklerinizin fiziksel ve mental gelişimini desteklemek, kendilerini geliştirmeleri yönünde bir adım atmalarına yardımcı olmak istemez misiniz? O zaman bütünsel ve önleyici sağlık hizmeti sunan Salus uygulaması üzerinden Salus hediye paketi vermeyi deneyebilirsiniz! 🎁

Salus hediye paketleri, ihtiyaç duyulan uzman türlerine ve kapsamına göre değişiklik gösteriyor. Bu sayede sevdikleriniz online uzman görüşmeleri yapabilir; psikolog, diyetisyen, fizyoterapist dahil birçok uzmanla görüşebiliyor.

Örneğin:

 • Yeni yıla özel “Yeni bir başlangıç” paketi ile 1 uzman görüşmesi,
 • Sağlıklı yaşama ilk adım” paketi ile 1 klinik psikolog, 1 diyetisyen ve 1 fizyoterapist görüşmesi,
 • “Terapiye ilk adım” paketi ile 4 klinik psikolog görüşmesi,
 • “Fiziksel zindelik” paketi ile 2 fizyoterapist ve 2 diyetisyen görüşmesi,
 • Son olarak da “Anneliğe hazırlık” paketi ile 2 doula ve/veya emzirme danışmanı görüşmesi hediye edebilirsiniz!

Bu özelliğe ulaşmak ve hediye paketi satın almak için yapmanız gerekenler de çok basit:

 • Salus uygulamasını indirin ve üye olun.
 • Uygulamada “Profil” sayfasından kredi satın alma alanına gidin.
 • Burada göreceğiniz “Salus hediye edin” butonuna tıklayın.
 • Yukarıda saydığımız paketlerden birini seçin. Sonrasında ödeme adımlarını tamamlayın ve paketi satın alın.
 • Karşınıza üzerinde kod yer alan bir kart çıkacak. Dilerseniz sadece kodu arkadaşınıza iletebilir, ya da email veya SMS yoluyla kartı yollayabilirsiniz.

Çevrim içi görüşme hediyeleriniz sevdiklerinizin hayatına değer katacak, unutulmaz hediye fikirlerinden biri olabilir. Siz de aldıkları kararlarda onlara destek olduğunuzu göstermek, iyi oluşlarını desteklemek isterseniz Salus uygulamasından yararlanabilirsiniz 🙂