unlulerin-guzellik-sirlari
Ünlülerin güzellik sırları

Sosyal medyada beğeniyle takip ettiğiniz ünlülerin güzellik sırlarını öğrenmek ister misiniz? Çağla Şikel’den Gülben Ergen’e, Pelin Karahan’dan Pınar Altuğ’a kadar Türk ünlülerin doğal güzellik sırlarını açıkladığımız özel haberimizde bulacaksınız!

Çağla Şikel’in güzellik sırları

İki çocuk annesi Çağla Şikel, uzun ve parlak saçları için ayda bir kez badem yağı bakımı yapıyormuş. Saç uçlarından diplerine kadar badem yağı sürüp bir saat bekletiyor, saç tipine uygun şampuanla yıkıyormuş. Ne dersiniz, Çağla Şikel’in güzel saçlarına bakınca bu tarifi siz de uygulamak ister misiniz? Bizce denemeye değer!

Gülben Ergen’in güzellik sırları

Gün geçtikçe sadeleşip güzelleşen Gülben Ergen’in güzellik sırlarından biri bal maskesi kullanması… Cilt temizliği ve bakımı için bal maskesi kullanıyor. Özellikle, kısıtlı zamanı olduğunda süper kahraman gibi imdadına yetişen bal maskesini cildine sürüp 15 dakika bekletip ılık suyla duruluyor. “Yüksek Topuklar” olarak biz de bu maskeyi severek kullanıyoruz, denemelisiniz!

Demet

Pelin Karahan’ın güzellik sırları

Bir çocuk annesi Pelin Karahan, o güzel mavi gözlerinin ve göz çevresi bakımı için yüksek oranda C vitamini içeren kiviyi kullanıyor. Kivinin bu özelliği göz çevresindeki koyu halkaları iyileştiriyor, torbaları yok ediyor. Yapmanız gereken çok basit: Bir yere uzanıp gözlerinizin üzerine birer dilim kivi koyup 15 dakika bekletin.

Pınar Altuğ’un güzellik sırları

Bir kız annesi Pınar Altuğ, güzellik ve bakım için doğal yağlar kullanmayı seviyor. Güçlü kirpikler için temiz bir diş fırçası yardımıyla her gece yatmadan önce badem yağı sürüyor. Siz de bu pratik maskeyi denemek isterseniz, bitmiş rimel fırçanızı yıkayıp kullanabilirsiniz. Ayrıca, Pınar Altuğ’un bir başka güzellik sırrı, günde 15 bardak su içmesidir.

Aydan Şener’in güzellik sırları

Unutulmaz “Çalıkuşu” dizisinin güzeller güzeli başrol oyunucu Aydan Şener, ay gibi parlak cildinin güzelliğini maydanoz kürüne borçlu olduğunu söylüyor. Bir tutam maydanozu yarım çay bardağı suda kaynatıp ılınması için bekletiyor ve pamuk yardımıyla cildinize uyguluyor. Maydanoz maskesini gün aşırı kullanıyor. Maydanoz, C vitamini içerir ve cildi yeniler.

gulben-ergen-eski-halleri

Seray Sever’in güzellik sırları

Seray Sever’in gergin ve parlak cildini beğenmeyen var mı? Biz ona bayılıyoruz! Cilt güzelliği için yumurta sarısı, badem yağı ve limon suyu karışımını kullanan Seray Sever, bu maskeyi haftada 1 kez tekrarlıyor. Ancak, dikkat edilmesi gereken önemli bir noktanın altını çiziyor: Maskeyi cildinizden durularken mutlaka soğuk su kullanın. Eğer sıcak su kullanırsanız, yumurta bozulur ve kötü kokar.

Özge Özberk’in güzellik sırları

“Çemberimde gül oya” dizisiyle gönüllere taht kuran Özge Özberk, Türk kahvesinin güzelliğe faydalarından yararlanıyor. Annesinden öğrendiği bu yöntem sayesinde, ellerinin yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu söylüyor. Türk kahvesini afiyetle içtikten sonra kalan telvesini ellerine masaj yaparak sürüyor, ılık suyla duruluyor. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak biz de bu pratik maskeyi sık sık kullanırız, ilk uygulamada bile ellerimiz pamuk gibi oluyor, tavsiye ederiz.

guzellik_tavsiyeleri_haberalti_banner