sinemkobal-kenan-evlilik

Neslihan Atagül, Gülşen, Sinem Kobal, Burcu Biricik, Pelin Akil, Kıvanç Tatlıtuğ… Bu yaz ünlülerin evlenmek için sıraya girdi desek, abartmış olmayız! Acaba, ünlüler neden evleniyor? Yazar ve ilişki danışmanı Candan Ünal, 15 maddede evlenmek için mantıklı nedenleri sıralıyor. Belki, okuduktan sonra evliliğe dair fikrinizi değiştirip gelecek yaz için evlilik hazırlıkları yapmaya başlayabilirsiniz.

Maddi durum daha güçlü olur

Mali durumunuz daha iyi olacaktır. Tek başınıza bütün mali yükleri üstünüze almak yerine, hayat arkadaşınızla birlikte paylaşmak, üstünüzdeki yükü azaltır.

Düzenli hayat ömür uzatır

Evlilik, genelde daha dengeli ve düzenli bir hayata sahip olmayı sağlar. Daha düzenli bir yaşamınız olacağı için, daha uzun yaşarsınız.

Daha iyi şartlarda yaşarsınız

Eşinizle birlikte hayat şartlarınız iyileşebilir. Daha sağlıklı beslenir, daha iyi şartlarda yaşamaya bütçe ve zaman ayırabilirsiniz.

Daha güvende hissedersiniz

Yalnız yaşayanlar bilir, evde bir tıkırtı olsa yerinizden kıpırdamaya korkarsınız. Ancak evlenince daha güvenli bir yaşamınız olur. Kapıdan gece yarısı bir tıkırtı geldiğinde, tek başınıza korkmak zorunda kalmazsınız.

Cinsel hayat kolaylaşır

Gece kulüplerine giden insanların birçoğu seks yapmak için partner aramaktadır. Ancak evlenenler için cinsel hayat kolaylaşır ve evde daha çok vakit geçirirler. Seks yapmak istediğinizde yatakta diğer yana dönmeniz yeterli, kendinize bir sevgili aramak zorunda kalmazsınız.

Çocuğunuz olabilir

Bir dönem ünlüler çocuk yaptıktan sonra evleniyordu, şimdi çocuk yapmak için evleniyor. Evliliğin güzel yanı, çocuk sahibi olabilirsiniz.

beren-saat-dugun

Zor günlerde yalnız olmazsınız

Eğer gerçekten sizi seven biriyle evlenmişseniz, zor günlerde yalnız olmazsınız. Zor günlerde yanınızda sevdiğiniz insan olur.

Etkinlikler için partner aramazsınız

Yalnız başına etkinliklere gitmeyi sevmiyorsanız, hep size eşlik edecek birini ararsınız. Ancak evlendikten sonra sinemaya, konsere veya davetlere tek başınıza gitmek zorunda kalmazsınız.

Birlikten kuvvet doğar

Flört döneminde genelde dışarıda yemek yenir, kahve içilir ve haliyle masraflar artar. Ancak evlenince yemek, kahve, çay keyifleri evde yapılır. Para biriktirerek yatırım yapabilmek için gücünüz artar.

Sürekli sevgili aramazsınız

Evlenmenin belki en güzel yanlarından biri, sürekli birilerini aramak zorunda olmaktan kurtulmaktır. Sürekli yanlış kurbağayı öpmek zorunda kalmazsınız.

Daha uzun yaşarsınız

Arada tartışmalar olsa bile evlilik ömrü uzatıyor. Araştırmalar, evli insanların bekarlara göre daha çok yaşadığını gösteriyor.

gulben-ergen-eski-halleri

Bir tas çorba yapan olur

Özellikle cicim aylarındaysanız, biraz grip olsanız bile tam teşekküllü hastanede gibi ilgi görürsünüz. Hastalandığınızda size ilaç verecek ve çorba yapacak birisi olur.

Yalnızlık korkusu kaybolur

Gerçek şu ki, hepimizin aklında yaşlılıkta yalnız kalma korkusu olabiliyor. Eğer uzun yıllar birlikte olabilirseniz, yaşlılığınızda tek başınıza kalmak korkusuna kapılmazsınız.

Cinsel hastalıklardan korunursunuz

Elbette eşinize sadık kalacaksınız ve tek partnerle birlikte olduğunuz için cinsel hastalıklardan korunursunuz. Farklı partnerler yüzünden cinsel hastalıklara bulaşma korkusu yaşamazsınız.

Hayatın yükünü paylaşırsınız

Hayatın bütün yükünü sizinle birlikte omuzlayacak bir insan sahip olursunuz.